SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Polska - Brazylia 3:2. Ferdinando De Giorgi: Możemy grać jeszcze lepiej

Polska - Brazylia 3:2. Ferdinando De Giorgi: Możemy grać jeszcze lepiej

02.06.2017, godz. 21:58
Ferdinando De Giorgi
Trener polskich siatkarzy Ferdinando De Giorgi podczas zwycięskiego spotkania z Brazylią w LŚ foto: FIVB

Nikt nie popada w hurraoptymizm po zaledwie jednym spotkaniu Ligi Światowej, ale styl, w jakim polscy siatkarze wyrwali wygraną 3:2 z rąk mistrzów olimpijskich Brazylijczyków, budzi szacunek. Biało-Czerwoni doskonale rozpoczęli zmagania w LŚ we włoskim Pesaro. Przegrywali już 1:2, by ruszyć do udanego kontrataku i pobić faworytów.

Wygrana nie odmieni zasadniczo niekorzystnego dla nas bilansu starć Polska – Brazylia (18–36), ale daje powody do zadowolenia. Selekcjoner Ferdinando De Giorgi pokazał, że ma pomysły i otwartą głowę, by – kiedy trzeba – błyskawicznie w trakcie spotkania przemeblować skład i odnieść sukces w walce z najtrudniejszym przeciwnikiem. Decydującego seta w drużynie polskiej kończyła nietypowa szóstka, w której nie było pewniaków – Kurka, Kubiaka i Drzyzgi, brylowali za to tacy zawodnicy jak Śliwka czy Buszek. Szczególnie ten pierwszy zasłużył na osobną pochwałę za pewną i skuteczną grę w debiucie w drużynie narodowej. Momentami niemiłosiernie punktował canarinhos, dla których musiał być anonimowym graczem.

– Zwycięstwo nie przyszło łatwo – skomentował po meczu trener De Giorgi, dla którego był to pierwszy mecz z Biało-Czerwonymi o punkty. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku. W tej sali poczułem wielkie emocje. Uważam, że możemy zagrać jeszcze lepiej, ale już podczas tego meczu udało się zrealizować kilka ważnych założeń. W drugim spotkaniu w Pesaro gramy z Włochami. Jaki to będzie dla mnie moment? Wyjątkowy – nie ukrywa trener polskich siatkarzy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: