Horror w Ergo Arenie. Polska pokonuje Bułgarię 3:2. Zapis relacji NA ŻYWO

2011-07-07 0:49

Polscy siatkarze zgotowali kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów w pierwszym meczu finałów Ligi Światowej. Najpierw grali świetnie, potem popełniali mnóstwo błędów, by znów wskoczyć na właściwie tory i dopiero po tie-breaku wygrać 3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13) z Bułgarami. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

22:45

KONIEC MECZU

22:45

Punkty Polaków: Nowakowski 16, Kurek 24, Bartman 18, Ruciak 9, Żygadło 2, Możdżonek 8. 23 punktów zdobyliśmy po błędach rywali

22:45

15:13 atak Polaków, piłka odbita od jednego z rywali wychodzi w aut! Wygrywamy 3:2! Brawo Polacy!

22:43

14:13 Kazijski teraz bezbłędnie, jest nerwowo!

22:43

14:12 nieprawdopodobne! Myli się Kazijski, który uderza w aut! Piłka meczowa dla Polaków!

22:41

Zmiana, Kubiak za Ruciaka

22:41

13:12 Żekow psuje zagrywkę! To może byc bardzo, bardzo ważny punkt!

22:41

Kosok zmienia Możdżonka

22:41

12:12 broni Kurek, piłka na aucie i mamy remis...

22:40

12:11 skuteczny blok Bułgarów... Jest źle, bardzo źle i boimy się, że o wygranej bądź porażce może zdecydowac szczęście

22:39

12:10 seria błędów Polaków, teraz uderzamy w ataku w aut i Anastasi prosi o drugą przerwę

22:38

12:9 dwa z rzędu punkty Bułgarów. Cóż za nerwowa końcówka!

22:37

12:7 Kurek mocno, piłka odbita od jednego z Bułgarów wychodzi na aut, a właściwie wylatuje nawet za bandy reklamowe

22:36

11:7 skuteczny blok Bułgarów, którzy punktują po raz trzeci z rzędu...

22:35

11:6 punktuje Kazijski

22:35

11:5 Bułgarzy jeszcze walczą, punktuje Sokołow

22:34

Teraz Bartman jest poza boiskiem. Na boisku Jarosz, a Bartman chyba złapał kontuzję mięśnia łydki

22:34

11:4 Kurek mocno w ataku, Bułgarzy przyjmują, ale piłka odbija się od ich lwanowa i znówu punkt dla Polaków

22:33

10:4 blokuje Możdżonek! Gramy tak, jak w pierwszym secie i zwycięstwo jest coraz bliżej!

22:32

9:4 Bułgarzy punktują, ale potem Nowakowski wybija im z głowy jakąkolwiek pogoń!

22:31

8:3 popełniamy błąd, dlatego musimy przebic piłkę, potem jednak ustawiamy świetny blok!

22:30

7:3 teraz punktuje blok Bułgarów

22:30

7:2 teraz punktujemy po bloku! Lepiej po prostu byc nie może!

22:22

Punkty Polaków po czterech setach: Nowakowski 12, Kurek 21, Bartman 17, Ruciak 8, Żygadło 1, Możdżonek 7. 21 punktów zdobyliśmy po błędach rywali

22:21

25:22 Bułgarzy chyba nie wytrzymali nerwowo, serwują w siatkę, a przed nami tie-break!

22:13

19:14 wspaniale Żygadło, który zamiast wystawiac piłkę, przerzucił ją nad siatką, co zaskoczyło rywali

22:11

18:13 Bartman kończy atak ze skrzydła, nadal spokojnie prowadzimy

22:09

16:12 zablokowany Bartman

22:09

16:11 teraz dwa razy z rzędu punktują Bułgarzy, jednak cały czas trzymamy bezpieczną przewagę

22:07

16:9 punktuje Ruciak i prowadzimy na drugiej przerwie technicznej

22:06

15:8 szał w Ergo Arenie. Cudownie w ataku Bartman, wspaniała seria Polaków!

22:05

14:8 teraz Kurek w ataku. Cóż ten zawodnik wyrabia!

22:05

13:8 cudowny serwis Kurka, zbudowaliśmy już solidną przewagę

22:03

12:8 ponownie Kurek i wychodzimy z opresji!

22:00

9:5 świetnie Kurek z kontry, znów gramy jak w pierwszym secie!

21:58

8:5 piłka uderza w bułgarski blok, a potem w aut! Prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej

21:57

7:5 trzy punkty z rzędu Polaków!

21:57
21:56

4:5 piękna, długa wymiana. Niestety, nie potrafiliśmy skończyc ataku, po którym piłka uderzyła w aut

21:48

Punkty Polaków po trzech setach: Nowakowski 11, Kurek 14, Bartman 7, Ruciak 7, Możdżonek 7. 16 punktów zdobyliśmy po błędach rywali

21:47

14:25 Sokołow kończy tego seta. Bułagaria wysoko wygrywa trzecie starcie i prowadzi 2:1

21:47

14:24 punkt dla Bułgarii, która ma piłkę setową

21:46

14:23 Jarosz ponownie w aut... choc piłka musnęła palce Bułgarów, więc powinien byc punkt dla nas

21:41

11:17 Żekow zaskoczył nas leciutkim zagraniem i Bułgarzy trzymają spory dystans do Polaków

21:40

11:16 Kurek daje nam kolejny punkt

21:38

10:16 punkt naszych rywali i wysokie prowadzenie na drugiej przerwie technicznej

21:33

6:11 Nowakowski środkiem i gonimy, pytanie jak długo?

21:33

5:11 Bułgaria nie daje nam jednak na rozwinięcie skrzydeł. Znów dwa punkty z rzędu naszych rywali

21:32

5:9 Sokołow blokowany przez Nowakowskiego i Bartmana, mamy piąty punkt!

21:32

4:9 pomyłka Bułgarów podczas zagrywki, ale nadal jesteśmy w trudnej sytuacji

21:31

3:9 atak z drugiej linii, piłka niestety wychodzi na aut...

21:30

3:8 my stoimy w miejscu, grają Bułgarzy, którzy szósty punkt z rzędu zdobyli po asie serwisowym

21:28

3:5 teraz trzy razy z rzędu punkty zdobywają Bugłarzy...

21:13

Punkty Polaków po dwóch setach: Nowakowski 7, Kurek 11, Bartman 7, Ruciak 7, Możdżonek 6. 10 punktów zdobyliśmy po błędach rywali

21:11

23:25 punkt i niestety przegrywamy drugiego seta. Remis 1:1

21:10

23:24 remisują Bułgarzy, potem przestrzela Bartman no i będzie bardzo nerwowo...

21:09

23:22 Ruciak, który wrócił na boisko, świetnie obija ręce rywali, mamy punkt!

21:08

22:22 znów remis...

21:08

22:21 Bułgarzy nas gonią, ale na szczęście teraz prowadzimy po punkcie Bartmana. Na boisku za Ruciaka pojawia się Jarosz

21:04

19:18 Kurek punktuje i znów prowadzimy, co nie zmienia faktu, że końcówka seta będzie nerwowa. Na zagrywce pojawia się Woicki

21:03

18:18 zablokowany Kurek, drugi punkt z rzędu Bułgarów i przerwa na prośbę Anastasiego. W drugim secie wyraźnie gra się nam nie klei tak, jak w pierwszym

21:01

18:16 teraz odgryza się Nowakowski

21:01

17:16 najpierw Kazijski punktuje po mocnym ataku, potem po nieco lżejszym, po rękach naszych blokujących

21:00

17:14 Nowakowski wyskorzystał błąd Bułgarów, serwuje Bartman

20:58

16:14 Sokołow poradził sobie z naszym blokiem, potem jednak pomylił się podczas zagrywki i mamy drugą przerwę techniczną

20:56

15:13 prowadzimy! Ruciak popisał się umiejętnym, lekkim zagraniem. Potem fantastycznie Nowakowski z kontry i odskakujemy Bułgarom

20:53

10:11 cios za cios. Teraz piłka uderza w naszych blokujących i wypada poza bandy

20:49

8:7 potrójny blok Polaków, na którzy nadziewa się Sokołow! Pierwsza przerwa techniczna z prowadzeniem Polaków

20:49

7:7 jest remis!

20:48

6:7 Bułgarzy dotykają taśmy i dają nam punkt, może to będzie przełamanie?

20:44

3:2 trudna, wysoka piłka, ale radzi sobie z nią Możdżonek, który lekko uderza ponad siatką i punktuje

20:44

2:2 Kurek przełamuje naszą niemoc, fenomenalny, mocny atak w wykonaniu Polaka. Potem w ataku popisał się Możdżonek i mamy remis

20:41

Punkty Polaków: Nowakowski 1, Kurek 8, Bartman 3, Ruciak 4, Możdżonek 4. 5 punktów zdobyliśmy po błędach Bułgarów

20:38

25:20 kontra polskiego zespołu, punkt i prowadzimy z Bułgarią 1:0!

20:38

24:20 znakomicie Bartman w ataku. Mamy piłkę setową, a na boisku Woicki za Możdżonka

20:37

23:20 Kurek psuje zagrywkę, piłka daleko poza linią końcową

20:37

23:19 Aljeksiew psuje zagrywkę, wygrana w pierwszym secie coraz bliżej

20:36

22:18 punkt w ataku zdobywa Sokołow, potem jednak Ruciak uderza po bloku i przełamujemy złą passę

20:34

21:17 teraz dwa razy z rzędu punktują goście, drugi raz po piekielnie mocnej zagrywce. Teraz dla odmiany więc o czas prosi Anastasi

20:32

21:15 Kazijski znów zablokowany i to przez samego Możdżonka. Drugi z rzędu punkt dla nas, trener Bułgarów prosi o przerwę

20:31

20:15 dwa punkty straciliśmy, nie tracimy na szczęście trzeciego. Nowakowski popisał się mocny atakiem, mamy serw

20:30

19:15 teraz jednak psujemy zagrywkę, a następnie Kurek uderza za mocno

20:30

19:13 punkt Kurka, po świetnej obronie Ignaczaka. Naprawdę, każdy aspekt gry biało-czerwonych wygląda dziś przynajmniej nieźle

20:28

18:13 błąd Bułgarów, bezlistośnie wykorzystany przez mocny atak Ruciaka

20:28

17:14 najpierw zagrywkę psujemy my, potem - solidarnie - Bułgarzy

20:27

16:12 i znów podobna sytuacja. Bułgarzy zdobywają punkt, a następnie odgryzają się Polacy, a konkretnie Ruciak. Druga przerwa techniczna

20:25

15:11 Bułgarzy zdobyli punkt, ale kolejną gonitwę za Polakami wybija im z głowy świetnym atakiem Żygadło

20:24

14:10 Kazijski zablokowany! Punkt dla Polski po bloku, potem drugi, również po bloku. Gra w defensywie to nasza mocna strona dziś, oby tak dalej!

20:23

12:10 podwójny blok Bułgarów. Bartman zatrzymany i nasi rywale zdobywają znów dwa punkty z rzędu

20:22

12:8 Bułgarzy zdobywają dwa punkty z rzędu, potem jednak świetnie w ataku Kurek i nie dajemy rywalom na pogoń

20:21

11:6 błąd przyjęcia Bułgarów, konkretnie Aleksiewa, i mamy kolejny punkt

20:20

10:6 najpierw punkt zdobywa Aljeksiew, potem atak Bułgara zostaje zablokowany i utrzymujemy prowadzenie

20:19

9:5 gramy jak nut! Bronimy się przed atakiem Bułgarów, a potem Kurek uderza po rękach rywali

20:17

8:5 znów Ruciak, tym razem w ataku! Pierwsza przerwa techniczna

20:17

7:5 Ruciak zagrywa asa serwisowego po siatce

20:17

6:5 potężne uderzenie Bartmana! Libero Bułgarów został ustrzelony i nie miał absolutnie szans na odbiór

20:15

5:4 zepsuta zagrywka naszych rywali

20:15

4:4 podwójny blok Bułgarii okazuje się zaporą nie do przejścia dla Polaków

20:13

3:2 szczęście sprzyja Polakom. Możdżonek nie sięgnął piłki atakując w powietrzu, a potem przerzucił ją nad siatką, a zmieszani Bułgarzy nie potrafili jej wybic

20:10

Skład Polaków: Ruciak, Nowakowski, Kurek, Bartman, Możdżonek, Żygadło - Ignaczak

20:08

Mecz sędziują Ning Wang z Chin i Frans Loderus z Holandii

20:06

Teraz powiewają flagi biało-czerwone. Cała Ergo Arena śpiewa Mazurka Dąbrowskiego! Atmosfera, jak to na meczach siatkarskich, jest oczywiście niesamowita. Oby tak samo radośnie było po spotkaniu.