Marcin Możdżonek, Polska siatkówka

Autor: CYFRASPORT Marcin Możdżonek

Polska - Wenezuela 3:1. W Pucharze Świata nie da się z nami wygrać!

2015-09-13 9:49

Polska - Wenezuela 3:1 w kolejnym meczu siatkarskiego Pucharu Świata. Podopieczni Stephane'a Antigi w Japonii wciąż są niepokonani i zbliżają się do awansu na igrzyska olimpijskie w Rio! Teraz dwa dni przerwy. Z kim potem zagrają biało-czerwoni mistrzowie?

To był piąty mecz Polaków w japońskim Pucharze Świata. Tylko wczoraj z Iranem - nie wygrali 3:0 lub 3:1, a więc za pełną pulę punktów. Z Wenezuelą Antiga postawił na zmienników, co dało niestety negatywny efekt - przegrany pierwszy set na przewagi do 25 i wielkie nerwy w drugim. Francuski trener wpuścił na boisko Kubiaka i Kurka, ale losy partii uratowały dwa bloki Możdżonka.

Polska - Iran 3:2. ZAPIS RELACJI

Potem wszystko wróciło do normy. Po meczu Marcin Możdżonek stwierdził nawet, że jeżeli w takim skłądzie nie udałoby się wygrać, trzeba by się spakować i wracać do domu. Polska z czternastoma punktami ustępuje na razie jednak tylko Amerykanom. Teraz dwa dni przerwy i kolejna część turnieju. Rywalami mistrzów świata będą Kanada, Egipt i Australii. Potem przenosiny do Tokio i decydująca walka o igrzyska.

Wenezuela - Polska 1:3 (27:25, 23:25, 16:25, 23:25)

Wenezuela: Angel Melean, Kervin Pinerua, Fernando Gonzalez, Jonathan Quijada, Willner Rivas, Edson Valencia, Hector Mata (libero) oraz Oscar Marquinia (libero), Emerson Rodriguez, Jose Carrasco, Ivan Marquez, Jhonlen Barreto

Polska: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Karol Kłos, Piotr Gacek (libero) oraz Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk