SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty siatkówka Polski terminarz na Ligę Światową 2013 - gdzie i kiedy grają Polacy?

Polski terminarz na Ligę Światową 2013 - gdzie i kiedy grają Polacy?

17.01.2013, godz. 15:29
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski foto: CYFRASPORT

Wiemy już, kiedy i gdzie siatkarska reprezentacja Polski zagra przed własną publicznością w fazie interkontynentalnej tegorocznej edycji Ligi Światowej. Biało-czerwoni odwiedzą sześć różnych polskich miast.

Podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się w grupie z Brazylią, Stanami Zjednoczonymi, Bułgarią, Argentyną i Francją. Do turnieju finałowego awansują trzy najlepsze zespoły.

Przypomnijmy, że w tym roku zmianie uległa formuła rozgrywek. W fazie interkontynentalnej rywalizacja toczyć będzie się w trzech grupach. Do grup A i B trafiły jedne z najsilniejszych obecnie drużyn na świecie (awans wywalczą po trzy zespoły), natomiast do grupy C niżej notowane reprezentacje (awans tylko z 1. miejsca). Stawkę finalistów uzupełni gospodarz turnieju głównego.

Zmieni się również system meczów rewanżowych. W poprzednich edycjach każdy z zespołów mierzył się ze sobą czterokrotnie: dwa razy przed własną publicznością i dwa razy na wyjeździe. W tegorocznej odsłonie World League Polacy z trzema zespołami zagrają u siebie, zaś z dwoma w hali przeciwnika (z każdym po dwa spotkania).

Terminarz Ligi Światowej 2013 w Polsce:

7 czerwca: Polska - Brazylia. Warszawa (Torwar)
9 czerwca: Polska - Brazylia, Łódź (Atlas Arena)

28 czerwca: Polska - Argentyna, Bydgoszcz (Łuczniczka)
30 czerwca: Polska - Argentyna, Gdańsk (Ergo Arena)

5 lipca: Polska - USA, Katowice (Spodek)
7 lipca: Polska - USA, Wrocław (Hala Stulecia)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: