SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Premierowa porażka Polaków w Lidze Światowej. Irańska lekcja siatkówki

Premierowa porażka Polaków w Lidze Światowej. Irańska lekcja siatkówki

04.06.2017, godz. 19:49
Polska siatkówka
Polska siatkówka foto: EAST NEWS

Polska nie jest już bezbłędna w tegorocznej Lidze Światowej. Zawodnicy Ferdinando De Giorgiego przegrali w niedzielę z Iranem 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25). To spora niespodzianka, bo jeszcze niedawno nasi siatkarze bili mistrzów oraz wicemistrzów olimpijskich.

To był dziwny mecz. Polacy zaczęli znakomicie. Irańczycy nie istnieli. Rafał Buszek miażdżył pod siatką, Dawid Konarski w swoim stylu, nie bawiąc się w techniczne fajerwerki, wbijał kolejne piłki w irańską połowę parkietu, a Michał Kubiak dominował nad rywalami atakami zza linii trzeciego metra.

A potem wszystko się zmieniło. Irańczycy nagle przestali przypominać zbieraninę, a zaczęli zespół wypełniony indywidualnościami. Mohammed Javad Manavinezhad miażdżył Polaków nad siatką, Amir Ghafour robił użytek ze swoich dwóch metrów i dwóch centrymentrów wzrostu, a Milad Ebadipour do aktywnej gry pod siatką, dorzucił też niezłe statystyki na zagrywce.

Biało-czerwoni okazali się bezradni. W drugim i trzecim secie nawiązali jeszcze walkę. W czwartym zostali wręcz zmiażdżeni i zanotowali pierwszą w tym sezonie porażkę w Lidze Światowej.

Polska - Iran 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25)

22:25. To jest niewiarygodne. Piłka meczowa Iranu, nasza zagrywka, do piłki podchodzi Bieniek i... zagrywkę psuje. A Iran wygrywa całe spotkanie 3:1!

21:24. Ghafour po bloku naszych. Piłka meczowa. Chyba już nic nas nie uratuje.

21:23. Kurek! Ależ ten set będzie w końcówce ciekawy. Kto kogo dopadnie?

19:23. Manavinezhad... Maszyna.

19:22. I znów Manavinezhad. Ależ końcówka spotkania w jego wykonaniu.

17:20. A teraz Manavinezhad. Gość jest fenomenalny.

16:19. Ebadipour z prawej strony! Mocno, celnie, skutecznie. Nasi zmniejszyli przewagę, ale to są wciąż trzy punkty straty.

15:17. Lemański zatrzymuje na siatce Ebadipoura!

14:17. Blok! Wracamy do gry?

13:16. Taaak! Wojtaszek blokuje, Kubiak punktuje! Iran pod presją!

11:16. Schodzimy na drugą przerwę techniczną z pokaźną stratą do rywali. Albo obudzimy się teraz, ale dzisiejsze spotkanie zakończymy już za kilka minut.

11:15. Ghafour zablokowany na prawej stronie! Zbliżamy się do Irańczyków!

9:15. Konarski. Ghafour. Buszek. Ebadipour. Polacy walczą, zdobywają kolejne punkty, ale Irańczycy trzymają dystans do rywali.

6:13. To jest egzekucja. Potężny atak Ebadipoura.

5:10. Niewiarygodny jest ten Gholami. Irańczycy miażdżą naszych siatkarzy.

4:8. Zmniejszamy stratę. Bieniek skutecznie na środku siatki.

3:8. Ależ fragment Manavinezhada. Najpierw skuteczny atak z lewej strony, potem zejście na zagrywkę i as serwisowy!

3:6. Serię niepowodzeń przerywa Rafał Buszek. Na dobre?

2:5. I znów szczęśliwa zagrywka Irańczyków. Rany, oni tę taśmę zaczarowali?

2:4. Ależ źle prezentujemy się w najważniejszych momentach. Pomylił się chwilę temu Kochanowski, a zaraz po nim Konarski.

2:2. Zaczęło się sialankowo, robi się bojowo. Obie strony walczą o każdy punkt.

IV SET! Gramy!

23:25, 1-2. I znowu Ghafour! Tyle że to już ostatni atak w trzecim secie, który Iran wygrywa i obejmuje prowadzenie!

23:24. Ależ powrót Polaków. Konarski trafia i teraz to Irańczycy mają problem!

21:24. Piłka setowa Irańczyków...

21:23. Ależ moment Ghafoura. Irańczyk wykorzystuje błędy naszych i napędza ataki zawodników z Bliskiego Wschodu.

21:22. Kubiak broni, po chwili Bieniek skutecznie atakuje i zmniejsza dystans do rywali.

20:22. Gholami i mamy naprawdę spory kryzys. Nasi nie mogą pozwolić sobie już na żaden błąd.

19:21. Ghafour po naszym bloku.

18:20. I znów as serwisowy rywali. Tym razem Ghara. Nasi rywale grają coraz skuteczniej. Polacy odwrotnie. Mylą się Buszek, Kubiak i Konarski.

18:17. Raz się udało... i wystarczy. Ebadipour psuje zagrywkę. Drugiego asa nie będzie.

17:17. As serwisowy Ebadipoura! Mieliśmy przez chwilę trzy oczka przewagi, mamy remis.

17:16. Błąd Kubiaka i robi się nerwowo. Udany blok Manavinezhada.

16:14. Była lewa strona raz, była drugi. I znów był Kubiak. Tylko wynik jest inny. Ponownie wychodzimy na zdecydowane prowadzenie!

15:14. I znów w roli głównej Kubiak! Znakomity atak z lewego skrzydła.

13:13. Punkt za punkt. I znowu. Najpierw myli się Buszek, a po chwili Drzyzga, który spróbował technicznej kiwki nad blokiem.

13:11. Buszek zagrał mocno, tym razem nie trafił w siatkę i mamy ponownie dwupunktowe prowadzenie. Irańczycy wobec potężnego podania Polaka okazali się bowiem bezradni.

11:11. Krótko trwała radość. Popsuliśmy zagrywkę, a po chwili Konarski nadział się na blok.

11:9. Najpierw Kubiak z trudnej pozycji, a zaraz potem Buszek po skosie! Dwa punkty przewagi Polaków!

9:9. I znowu błąd Kłosa. Błąd przy zagrywce. Oddajemy punkty za darmo...

8:7. Ebadipour serwuje w siatkę i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z minimalnym prowadzeniem.

7:7. Prosty błąd Kłosa w ataku. Popełniamy sporo błędów.

2:3. Znakomity fragment Irańczyków. Atakują, ryzykują, ale biało-czerwoni nie radzą sobie z rywalami.

1:2. Znów zaczynamy od serii błędów.

III SET! Gramy!

Wracamy po krótkiej przerwie.

23:25, 1-1. Dwa błędy Konarskiego w końcówce i nieoczekiwanie mamy remis!

22:23. Ghafour szczęśliwie, ale skutecznie! Znakomity set Irańczyka i biało-czerwoni w takich tarapatach jeszcze dzisiaj nie byli!

21:22. Manavinezhad na zagrywce! Skutecznie! Coraz trudniejsza sytuacja naszych zawodników?

20:20. Konarski! Fura szczęścia naszych! Gdyby nie atomowy atak Polaka, mogło się to skończyć różnie.

18:18. Szykuje nam się nerwowa końcówka.

17:17. Ghafour! Dwie przytomne akcje Irańczyka i znów mamy remis.

17:15. Powoli wychodzimy na prowadzenie. Ebadipour dotyka siatki.

15:15. Ghafour trafia z drugiej linii! Mamy remis!

14:13. Irańczycy starają się ryzykować, biją mocno z linii serwisowej, ale przy tym często popełniają błędy.

12:12. Bardzo duzo prostych błędów z obu stron. Buszek kończy ten koncert atakiem w aut.

11:9. Seria błędów na zagrywkach.

10:8. Nasi znów włączyli wyższy bieg. Uaktywnił się Konarski i mamy dwa oczka przewagi.

8:8. Wraca aktywny Rafał Buszek. Atak po rękach blokujących i mamy punkt!

7:8. Pierwsza przerwa techniczna. Irańczycy na prowadzeniu.

7:7. Łeb w łeb. Raz my, raz oni. Aż do momentu, gdy ktoś popełni błąd.

6:6. Sporo błędów po obu stronach. Teraz Manavinezhad serwuje daleko poza pole gry.

4:3. Co za mecz. Naszym wychodzi powoli wszystko. Drzyzga serwuje zbyt lekko? Piłka trafia w taśmę, tańczy na niej i spada na pole rywali.

2:2. Wracamy do gry. Irańczycy złapali wiatr w żagle, ale Mirzajanpour w dość nietypowych okolicznościach zmuszony był opuścić boisko - zdzielił go kolega z kadry - i po chwili na parkiecie mieliśmy już remis.

0:2. Mała odmiana w stosunku do pierwszego seta. Teraz to Irańczycy zaczęli mocno. Od asa serwisowego i dwóch punktów przewagi.

II SET!

25:18, 1-0! Kłos kończy na środku siatki! Brawo! Pewny początek naszych siatkarzy!

24:17. Błędy Irańczyków wchodzą na wyższy poziom. Teraz poszło o ustawienie rywali. Cóż, podstawy siatkówki też bywają trudne.

23:15. Buszek. Kubiak. Konarski. Na zmianę, aż do zmęczenia rywala. Tym razem atakuje ten ostatni. Po przekątnej, skutecznie.

22:14. Seria błędów po stronie naszych rywali. Ebadipour źle serwuje, a po chwili jego koledzy mylą się przy przyjęciu prostej piłki.

20:13. I skuteczny atak Buszka. Jeszcze pięć punktów!

19:12. Był Buszek i Konarski, a teraz obudził się Kubiak. Fenomenalny atak zza linii trzeciego metra!

18:11. Fatalnie wyglądają na razie Irańczycy. Tym razem mylą się przy siatce. Dotykają taśmy i tracą punkt. Kolejny.

16:10. Druga przerwa techniczna. Tuż po zagraniu Kubiaka.

15:10. Drzazga myli się na zagrywce, ale chwilę wcześniej Karol Kłos skutecznie obija blok rywali.

14:9. I znowu Konarski! Tym razem skuteczna akcja po bloku!

12:8. Raz Buszek, raz Konarski! Teraz znakomicie ten drugi i nasi wychodzą na coraz bezpieczniejsze prowadzenie.

10:7. As serwisowy Rafała Buszka! Fantastyczny początek naszego atakującego.

8:7. Za nami krótka przerwa i na początek mocnym atakiem popisał się Ebadipour.

8:6. Buszek, Rafał Buszek! W trunej sytuacji, mając przed sobą dwójkę rywali, Polak obija blok i zdobywa ósmy punkt.

7:5. Dominujemy w kontrach, dominujemy nad siatką. Kłos i Buszek, do spółki, blokują atak Irańczyków.

6:4. Wymiana ciosów i techniczny atak Konarskiego! W punkt!

5:2. Odpowiedź Irańczyków natychmiastowa. Tyle że chwilowa, bo popisowym atakiem zabija defensywę Irańczyków Karol Kłos!

4:0. Konarski raz, Konarski dwa. Znakomite kontry biało-czerwonych!

2:0 Mirzajanpour w aut, wcześniej udany atak Kubiaka. Rozpoczynamy pojedynek od punktów.

Zaczynamy!

Hymny narodowe!

Witamy w relacji LIVE z meczu Polska - Iran! Przed nami kolejne starcie biało-czerwonych w Lidze Światowej siatkarzy!
False 3239 True 1 2017-06-04 17:15:53 True 30