Polska siatkówka

Autor: East News Polska siatkówka

Premierowa porażka Polaków w Lidze Światowej. Irańska lekcja siatkówki

2017-06-04 21:49

Polska nie jest już bezbłędna w tegorocznej Lidze Światowej. Zawodnicy Ferdinando De Giorgiego przegrali w niedzielę z Iranem 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25). To spora niespodzianka, bo jeszcze niedawno nasi siatkarze bili mistrzów oraz wicemistrzów olimpijskich.

To był dziwny mecz. Polacy zaczęli znakomicie. Irańczycy nie istnieli. Rafał Buszek miażdżył pod siatką, Dawid Konarski w swoim stylu, nie bawiąc się w techniczne fajerwerki, wbijał kolejne piłki w irańską połowę parkietu, a Michał Kubiak dominował nad rywalami atakami zza linii trzeciego metra.

A potem wszystko się zmieniło. Irańczycy nagle przestali przypominać zbieraninę, a zaczęli zespół wypełniony indywidualnościami. Mohammed Javad Manavinezhad miażdżył Polaków nad siatką, Amir Ghafour robił użytek ze swoich dwóch metrów i dwóch centrymentrów wzrostu, a Milad Ebadipour do aktywnej gry pod siatką, dorzucił też niezłe statystyki na zagrywce.

Biało-czerwoni okazali się bezradni. W drugim i trzecim secie nawiązali jeszcze walkę. W czwartym zostali wręcz zmiażdżeni i zanotowali pierwszą w tym sezonie porażkę w Lidze Światowej.

Polska - Iran 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25)