SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Proces byłych prezesów PZPS wciąż nie może ruszyć

Proces byłych prezesów PZPS wciąż nie może ruszyć

11.05.2017, godz. 19:06
Siatkówka, piłka do siatkówki
foto: EAST NEWS

To kolejne nieudane podejście do rozpoczęcia procesu byłych prezesów Polskiego Związku Piłki Siatkowej oskarżonych o przyjęcie korzyści majątkowych znacznej wartości. W czwartek 11 maja w Sądzie Okręgowym w Warszawie miał zostać wreszcie odczytany akt oskarżenia, co oznaczałoby formalny start rozprawy. Nie udało się, bo – tak jak poprzednio – jeden z oskarżonych przedłożył zwolnienie lekarskie.

– W imieniu oskarżonego przedstawił je jego obrońca – informuje nas rzecznik Sądu Okręgowego Anna Ptaszek. - Sąd nie znalazł podstaw do zakwestionowania tego dokumentu. Oskarżony, który jest chory, zostanie poddany jeszcze badaniu lekarza sądowego w celu potwierdzenia wiarygodności orzeczenia medycznego. W związku z tym rozprawa nie rozpoczęła się, akt oskarżenia nie został odczytany. Kolejny termin sąd ustalił na 30 maja – dodaje sędzia Ptaszek.

Choroba jednego z oskarżonych, wówczas byłego prezesa związku Mirosława P., uniemożliwiła też start procesu podczas poprzedniego posiedzenia sądu, w marcu. Z naszych informacji wynika, że tym razem chodzi o innego z oskarżonych, niewykluczone, że o Artura P., byłego wiceprezesa PZPS.

Rozprawa odbywa sie z wyłączeniem jawności, więc przedstawiciele sądu nie potwierdzają tej informacji ani nie zdradzają żadnych szczegółów. Pierwsza część procesu – gdy się wreszcie rozpocznie – będzie prowadzona w specjalnej sali posiedzeń niejawnych Sądu Okręgowego w Warszawie. Po wyczerpaniu zagadnień objętych tajemnicą, może dojść do rozpraw otwartych.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: