SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Sebastian Świderski: Obawiam się o formę kadry Antigi

Rio 2016. Sebastian Świderski: Obawiam się o formę kadry Antigi

18.07.2016, godz. 07:57
Sebastian Świderski
Sebastian Świderski foto: Super Express

W ostatnich 11 meczach polscy siatkarze byli górą tylko 4 razy. Nie weszli do czwórki rozgrywanego na własnym parkiecie Final Six Ligi Światowej i na igrzyska do Brazylii pojadą w kiepskich nastrojach. 322-krotny reprezentant Polski Sebastian Świderski (39 l.) w rozmowie z "SE" nie bije jeszcze na alarm, ale przyznaje, że są powody do niepokoju.

"Super Express": - Kibice są zaniepokojeni słabą formą siatkarzy trzy tygodnie przed Rio. A pan?

Sebastian Świderski: - Jak zwykle wpadamy ze skrajności w skrajność i szukamy problemów. Gdybyśmy grali bardzo dobrze, mówiłoby się, że forma przyszła za wcześnie. Jeśli idzie nam gorzej, słychać od razu, że nie zdążymy na Rio. Mam propozycję: dajmy popracować trenerom i siatkarzom, zaufajmy im i oceniajmy po igrzyskach.

- Chce pan powiedzieć, że jest spokojny o formę drużyny?

- Jak każdy trochę się obawiam. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, że ten zespół musi potrenować w pełnym składzie, żeby okrzepł. Wielu graczy odpoczywało lub wracało po urazach i teraz powinno być lepiej. Tym bardziej że trener ciągle sporo miesza w składzie.

- Nie wiemy nawet, jaka jest teraz pierwsza szóstka.

- Faktycznie, trudno powiedzieć, którzy siatkarze są dzisiaj podstawowymi. Antiga sprawdza, kombinuje, daje każdemu pograć.

- Z wyjściowego składu wypadł Bartosz Kurek. To znaczy, że nie mamy lidera?

- Mamy w ataku Dawida Konarskiego, a Bartek najwyraźniej potrzebuje czasu na złapanie oddechu. Orano nim przez cały sezon bardzo mocno, cała gra klubu i kadry opierała się na nim. Musi złapać głód gry. Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, żeby ostro ruszyć do przodu.

- Wierzy pan, że to chwilowy kryzys Kurka?

- A co mi pozostaje? Mogę tylko ufać, że to drobne kłopoty. Poza tym sam udział w igrzyskach powinien wyzwolić dodatkowe pokłady motywacji.

- Najwięcej emocji wzbudziło pozostawienie przez Antigę poza składem olimpijskim doświadczonego Marcina Możdżonka. Dobrze zrobił?

- Jest wiele znaków zapytania przy PiotrkuNowakowskim, który nie grał cały sezon. Musimy jednak uznać, że selekcjoner wie, co robi. Widocznie nie potrzebuje w Rio takiego rutyniarza jak Marcin i postawił na inne walory.

Stephane Antiga podał 12-osobowy skład na igrzyska w Rio. Na ostatniej prostej z zespołu wypadli środkowy Marcin Możdżonek i libero Damian Wojtaszek. Oto reprezentacja Polski:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga Atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski Przyjmujący: Michał Kubiak, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Bartosz Bednorz Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Karol Kłos Libero: Paweł Zatorski

Źródło: Super Express TV
autor: Rozmawiał Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: