SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 IO 2016: Polscy siatkarze o złoto powalczą z Brazylia? Tak twierdzą statystycy!

IO 2016: Polscy siatkarze o złoto powalczą z Brazylia? Tak twierdzą statystycy!

11.03.2016, godz. 07:11
Mateusz Mika
Mateusz Mika foto: CYFRASPORT

To byłby kapitalny wynik. Gdyby sprawdziły się prognozy statystyków z holenderskiej firmy Infostrada Sports, Polacy zdobyliby na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) nienotowaną od dwóch dekad liczbę medali. Aż 16!

W obecnym stuleciu biało-czerwoni nie mogą wyjść z zaklętego kręgu 10 olimpijskich krążków. Co gorsza, zmniejsza się liczba polskich letnich mistrzów olimpijskich. Ale coś może drgnąć w tym roku. Analitycy badający miesiąc po miesiącu wyniki sportowców z całego świata, w najnowszym notowaniu typują Polskę do zdobycia 16 medali w Rio - pięciu złotych, czterech srebrnych i siedmiu brązowych. Dałoby to nam 16. miejsce w klasyfikacji. Na pierwszych trzech miejscach statystycy widzą USA, Chiny i Rosję.

Siatkówka: Rosja zdyskwalifikowana z IO 2016? Aleksander Markin też brał meldonium!

W sierpniu w Brazylii złote żniwa mają mieć przede wszystkim lekkoatletyczni mistrzowie świata z Anitą Włodarczyk, Pawłem Fajdkiem i Piotrem Małachowskim na czele. Do grona głównych faworytów dołączył ostatnio Piotr Myszka, świeżo upieczony mistrz globu w żeglarskiej klasie RS:X.

Według Infostrada Sports w finale olimpijskich zmagań tenisowych pań dojdzie do elektryzującego pojedynku Serena Williams - Agnieszka Radwańska. Szkoda tylko, że bez optymistycznego rozstrzygnięcia dla Polki. - Moim marzeniem jest medal olimpijski, jak u każdego innego sportowca, więc będę robiła wszystko, by go zdobyć - zapowiada Isia.

Z kolei w walce o złoto siatkarzy miałby się powtórzyć skład finału ostatnich MŚ, w których Polska ograła Brazylię. Tym razem jednak wyżej stoją akcje gospodarzy igrzysk. Biało-czerwoni muszą się jeszcze zakwalifikować do Rio, ale to powinna być formalność.

W tym momencie udział w igrzyskach ma zapewniony ok. 100 polskich sportowców. Na awans czekają gry zespołowe. Mamy trzy szanse: o kwalifikację powalczą piłkarki ręczne (marzec), piłkarze ręczni (kwiecień) i siatkarze (maj).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: