Dawid Konarski

Autor: Tomasz Radzik Dawid Konarski

Rosja - Polska: Biało-czerwoni bez medalu na Igrzyskach Europejskich Baku 2015!

2015-06-28 12:40

Nie będzie medalowego zakończenia I Igrzysk Europejskich w azerskim Baku w wykonaniu polskich siatkarzy! Podopieczni Andrzeja Kowala  ulegli odwiecznym rywalom - Rosji - 1:3. W sobotę po srebro sięgnęły panie, trenowane przez Jacka Nawrockiego. Do Azerbejdżanu pojechali głównie zastępcy mistrzów świata Stephane'a Antigi.

Polacy do półfinału byli niepokonani, choć aż trzy mecze w fazie grupowej przyszło im wygrywać po tie-breakach. W 1/2 finału siatkarze Kowala nie sprostali Bułgarom (2:3), dziś - w meczu o brąz - urwali Sbornej tylko jednego seta.

Patrząc na wynik,wszystkie sety były wyrównane, ale trzeba przyznać, że Rosja była lepsza. Srebro w Azerbejdżanie i tak trzeba uznać za sukces, kadra A równolegle występuje w Lidze Światowej. Gra w Baku opierała się głównei na mistrzu świata z 2014 roku Dawidzie Konarskim i doświadczonym Grzegorzu Kosoku.

BAKU 2015: KLĘSKA PAŃ W FINALE!

Na osłodę, po medal sięgnęły panie, które do Baku pojechały w mocniejszym składzie, w tym z wracającą do polskiej ekstraklasy Katarzyną Skowrońską-Dolatą. Piękny sen siatkarek Jacka Nawrockiego skończył się dopiero w finale, z Turcją nie miały szans (0:3).

Polska - Rosja 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25)

Polska: Kędzierski, Konarski, Dryja, Kosok, Śliwka, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Grzechnik, Romać
Rosja: Wlasow, Kowalew, Markin, Filippow, Poletajew, Kliuka, Kabeszow (libero)