SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Rosjanin, który odmówi gry w reprezentacji, będzie obcokrajowcem!

Rosjanin, który odmówi gry w reprezentacji, będzie obcokrajowcem!

09.03.2017, godz. 10:12
Rosja siatkówka
Reprezentacja Rosji foto: CYFRASPORT

Rosyjska Federacja Siatkówki ma kolejny nieszablonowy pomysł. Po tym jak wymyśliła, by zaproponować grę w swojej lidze polskim klubom, bierze się za drużynę narodową. Władze chcą, by zawodnicy musieli grać w kadrze. W związku z tym zamierzają wprowadzić przepis, który siatkarzom, odmawiającym występów w narodowych barwach, mocno skomplikuje życie.

Rosyjska Federacja doskonale pamięta przypadki, w których siatkarze odmawiali gry w reprezentacji. W 2014 roku na sześć miesięcy zawieszono Maksima Żygalowa za ignorowanie powołań do kadry. Wcześniej podobne sankcje dotknęły Aleksieja Spiridonowa i Aleksieja Obmoczajewa. Siatkarskie władze w Rosji chcą więc rozwiązać ten problem i mieć pewność, że nowy selekcjoner Siergiej Szlapnikow będzie mógł skorzystać z każdego zawodnika, występującego w tamtejszej Superlidze.

- W przypadku, gdy jakiś rosyjski siatkarz odmówi gry w drużynie narodowej, będzie postrzegani jako obcokrajowiec w Superlidze. Co za tym idzie, będzie miał sporo problemów, jeśli jego klub miałby już dwóch zagranicznych zawodników w składzie - wyjaśnił opiekun kadry narodowej.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: