SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Siatkarska elita przyjedzie nad Wisłę! Polska gospodarzem Klubowych MŚ

Siatkarska elita przyjedzie nad Wisłę! Polska gospodarzem Klubowych MŚ

30.01.2017, godz. 11:44
Mariusz Wlazły
Mariusz Wlazły foto: Super Express

Najlepsze siatkarskie drużyny klubowe świata zawitają do naszego kraju. W grudniu zorganizujemy Klubowe Mistrzostwa Świata z udziałem 8 czołowych zespołów ze wszystkich kontynentów – poinformował wczoraj Polski Związek Piłki Siatkowej.

Impreza odbędzie się między 11 a 17 grudnia. Rozpocznie się od fazy grupowej. Dwa najlepsze zespoły każdej grupy awansują do półfinałów. Pierwsza faza zostanie rozegrana w dwóch miastach, a trzecie będzie gospodarzem rundy finałowej (nie określono na razie lokalizacji). Zaplanowano także rozegranie meczu legend siatkówki.

W KMŚ zagrają: mistrz Polski, triumfatorzy Ligi Mistrzów, klubowych mistrzostw Azji, Ameryki Płd., dwaj ligowi mistrzowie czołowych krajów rankingu FIVB i 2 zespoły z dzikimi kartami.

Pierwszą edycję KMŚ rozegrano w 1989 roku. Po czterech turniejach nastąpiła dłuższa przerwa, aż w 2009 r. organizacji podjęli się szejkowie z Kataru. W Dausze odbyły się cztery imprezy, wszystkie z udziałem polskich drużyn. Skra Bełchatów zdobyła 2 srebra i brąz, a Jastrzębski Węgiel srebro. Od 2013 r. KMŚ odbywały się w brazylijskim Betim. Ostatni tytuł zdobyła tamtejsza potęga Sada Cruzeiro.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: