SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Siatkarska Resovia błyskawicznie zamknęła skład

Siatkarska Resovia błyskawicznie zamknęła skład

19.05.2017, godz. 13:24
Asseco Resovia Rzeszów, kibice
foto: Facebook

Transferowa błyskawica na Podkarpaciu. Szefowie Asseco Resovii, czwartego zespołu minionego sezonu siatkarskiej PlusLigi, postanowili nie ociągać się na rynku. Już niespełna miesiąc po zakończeniu rozgrywek ogłosili, iż mają skompletowaną listę graczy na sezon 2017/2018.

Rzeszowianie, po latach regularnych występów w gronie najlepszych zespołów Europy, nie zagrają tym razem w Lidze Mistrzów. Nic dziwnego, że nie szaleli z zakupami, nie szukali supergwiazd, natomiast jak zwykle mocno przewietrzyli skład. Główne nabytki nie oszałamiają. To były reprezentant Polski, atakujący Jakub Jarosz i libero Paweł Rusek. Kilku graczy wraca z wypożyczenia (rozgrywający Michał Kędzierski, środkowy Łukasz Perłowski oraz przyjmujący Aleksander Śliwka i Dominik Depowski). Nowy będzie trener, Włoch Roberto Serniotti.

W większości pozostali zagraniczni siatkarze: atakujący Jochen Schoeps (Niemcy) oraz skrzydłowi Thibault Rossard (Francja), John Perrin (Kanada) i mający polski paszport Lukas Tichacek (Czechy). Resovię opuścił rozgrywający numer jeden, podstawowy gracz kadry narodowej Fabian Drzyzga. Włoskie media donoszą, że miałby zagrać w ekipie Gi Group Monza, w którym trenerem jest Hiszpan Miguel Falasca, były zawodnik i szkoleniowiec Skry Bełchatów. Drzyzga ma też ofertę z Turcji.

Asseco Resovia 2017/18

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Lukas Tichacek

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Dawid Dryja, Łukasz Perłowski

Przyjmujący: Thibault Rossard, John Gordon Perrin, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski

Atakujący: Jochen Schoeps, Jakub Jarosz

Libero: Mateusz Masłowski, Paweł Rusek.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: