SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Siatkarska rewolucja? Gwizdek, który ma być zawsze słyszalny

Siatkarska rewolucja? Gwizdek, który ma być zawsze słyszalny

12.05.2017, godz. 16:25
Gwizdek do siatkówki
Gwizdek do siatkówki Deevo foto: Brak agencji

Jest duży, wygląda nieco niezgrabnie i dziwnie w porównaniu z typowymi produktami tego rodzaju, ale ma być rewolucyjnym wynalazkiem. Tak przynajmniej przekonują producenci nowego gwizdka przeznaczonego dla sędziów siatkówki. Cudeńko o nazwie Deevo wchodzi na rynek amerykański. Ciekawe, czy trafi też do Europy.

 

Producentem jest firma Molten, ta sama, która wypuszcza na rynek piłki do gry, między innymi do siatkówki. Co wyróżnia nowy gwizdek na tle konkurencyjnych produktów? Twórcy przekonują, że wysokość dźwięku została dobrana tak, żeby przebić się przez największy nawet hałas w sali sportowej. Nie ma mowy, by nie usłyszeć sygnału arbitra.

Inną nowością jest miejsce, z którego wypływa dźwięk. Idzie nie w górę, jak w klasycznym gwizdku, ale odprowadzany jest specjalnymi kanałami w lewą i prawą stronę. Ma to sprawić, że dźwięk będzie idealnie słyszalny po obu stronach boiska. Ustnik jest wykonany z tytanu, a przez to niezwykle trwały i wygodnie dopasowany do warg sędziego. Jak najlepiej sprawdzić ten produkt? Mamy propozycję dla producenta: idealnym testem byłoby wyposażenie w ten instrument sędziów na największych polskich halach. Niewiele jest miejsc, gdzie podczas meczu siatkówki jest głośniej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: