SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Siatkówka: Konarski przełamał Skrę. Zaksa z Pucharem Polski!

Siatkówka: Konarski przełamał Skrę. Zaksa z Pucharem Polski!

16.01.2017, godz. 02:00
Dawiid Konarski, Ferdinando De Giorgi
Dawiid Konarski i Ferdinando De Giorgi foto: Super Express

To był udany rewanż za ubiegłoroczny finał Pucharu Polski, ale i za dwie porażki ligowe w tym sezonie. Siatkarze Zaksy Kędzierzyn pokonali wczoraj we Wrocławiu Skrę Bełchatów 3:1 (29:27, 25:27, 25:20, 25:18) i odzyskali główne pucharowe trofeum po 3 latach.

Bohaterem zwycięzców był atakujący Dawid Konarski (28 l.), który zdobył 24 pkt i został wybrany na najbardziej wartościowego siatkarza i najlepszego atakującego PP. Gracz Zaksy zgarnął łącznie za te dwa tytuły 15 tys. zł nagrody. Drużyna z Kędzierzyna otrzymała czek na 150 tys. zł.

- Mogę powiedzieć "nareszcie" - komentował na gorąco "Konar" w Polsacie Sport. - To był mój trzeci finał i dopiero pierwsze trofeum. Wcześniej zdobyłem już mistrzostwo i Superpuchar.

To szósty zdobyty Puchar Polski w historii występów Zaksy w rozgrywkach. Poprzednio była górą w 2014 r. Rok temu uległa bełchatowianom 2:3, ze Skrą zwykle grało jej się niewygodnie. W końcu przełamała klątwę, chociaż gdyby w niedzielę kędzierzynianie byli skoncentrowani przez cały mecz, wystarczyłyby im 3 sety. W drugiej partii przegrali mimo prowadzenia... 24:18 (!).

- Można powiedzieć, że wygraliśmy cztery sety, bo i ten dla Skry to była nasza sprawka - śmiał się Konarski. - Po drugim secie trener od razu powiedział, że nie ma co do niego wracać. Coś takiego może się zdarzyć raz w życiu. Cieszę się, że udał nam się rewanż za ubiegły rok i za to, że dostaliśmy od Skry dwa razy po nosie w lidze. Jeśli gramy dobrze, to z każdym możemy wygrać - skwitował MVP turnieju.

W sobotnich półfinałach PP Zaksa pokonała 3:0 Jastrzębski Węgiel, a Skra wygrała 3:0 z Lotosem.

Poza Konarskim nagrody indywidualne PP 2017 i premie po 5 tys. zł otrzymali: Artur Szalpuk (Skra, najlepiej zagrywający), Kevin Tillie (Zaksa, najlepiej przyjmujący), Robert Milczarek (Skra, najlepiej broniący) i Benjamin Toniutti (Zaksa, najlepiej rozgrywający).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: