SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty siatkówka Siatkówka. Łomacz znów lepszy od Drzyzgi

Siatkówka. Łomacz znów lepszy od Drzyzgi

28.10.2016, godz. 02:00
Grzegorz Łomacz
Grzegorz Łomacz foto: CYFRASPORT

Lider PlusLigi pojechał do Lubina i skończyło tak jak w ubiegłym sezonie, kiedy faworyzowana Resovia nie pokonała Cuprum ani razu. Wicemistrzowie Polski przegrali 0:3, bo lubinianie jeszcze raz pokazali, że nie boją się potentatów.

W Lubinie nie ukrywają medalowych aspiracji i jeśli podopieczni Gheorghe Cretu (48 l.) będą dalej pokazywać takie walory jak w spotkaniu z Resovią, ten plan może się powieść.

"Miedziowi" doskonale taktycznie rozpracowali rywala. Nie dali poszaleć rozgrywającemu reprezentacji Polski Fabianowi Drzyzdze (26 l.), który dokonywał złych wyborów i za bardzo obciążał serbskiego skrzydłowego Marko Ivovicia.

Po przeciwnej stronie siatki szalał prowadzący grę gospodarzy Grzegorz Łomacz (29 l.), konkurent Drzyzgi także z kadry. Ostatnio Łomacz miał pewne miejsce w szóstce reprezentacji, a Drzyzga publicznie zarzucił selekcjonerowi Stephane'owi Antidze, że nie dawał szans rezerwowym. Jednak w meczu ligowym znowu górą był Łomacz. Rzeszowianie popełnili zbyt dużo błędów, byli często blokowani, a ryzykowanie zagrywką nie opłaciło się. Goście popełnili aż 15 błędów serwisowych.

- Czy mamy patent na Resovię? Nie, ale ponieważ zawsze spodziewamy się z nimi coraz trudniejszych meczów, idzie nam tak dobrze - tłumaczył Łomacz w pomeczowej wypowiedzi telewizyjnej. - Walczymy jak z każdym. Nie ma znaczenia, czy to Resovia, czy jakikolwiek inny zespół. Chcemy walczyć o podium, trzeba sobie stawiać ambitne cele - zapowiada rozgrywający Cuprum.

- Zgubiła nas pewność siebie. Trochę pokory nie zaszkodzi - podsumował środkowy Resovii Bartłomiej Lemański.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: