SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Siatkówka. Łomacz znów lepszy od Drzyzgi

Siatkówka. Łomacz znów lepszy od Drzyzgi

28.10.2016, godz. 02:00
Grzegorz Łomacz
Grzegorz Łomacz foto: CYFRASPORT

Lider PlusLigi pojechał do Lubina i skończyło tak jak w ubiegłym sezonie, kiedy faworyzowana Resovia nie pokonała Cuprum ani razu. Wicemistrzowie Polski przegrali 0:3, bo lubinianie jeszcze raz pokazali, że nie boją się potentatów.

W Lubinie nie ukrywają medalowych aspiracji i jeśli podopieczni Gheorghe Cretu (48 l.) będą dalej pokazywać takie walory jak w spotkaniu z Resovią, ten plan może się powieść.

"Miedziowi" doskonale taktycznie rozpracowali rywala. Nie dali poszaleć rozgrywającemu reprezentacji Polski Fabianowi Drzyzdze (26 l.), który dokonywał złych wyborów i za bardzo obciążał serbskiego skrzydłowego Marko Ivovicia.

Po przeciwnej stronie siatki szalał prowadzący grę gospodarzy Grzegorz Łomacz (29 l.), konkurent Drzyzgi także z kadry. Ostatnio Łomacz miał pewne miejsce w szóstce reprezentacji, a Drzyzga publicznie zarzucił selekcjonerowi Stephane'owi Antidze, że nie dawał szans rezerwowym. Jednak w meczu ligowym znowu górą był Łomacz. Rzeszowianie popełnili zbyt dużo błędów, byli często blokowani, a ryzykowanie zagrywką nie opłaciło się. Goście popełnili aż 15 błędów serwisowych.

- Czy mamy patent na Resovię? Nie, ale ponieważ zawsze spodziewamy się z nimi coraz trudniejszych meczów, idzie nam tak dobrze - tłumaczył Łomacz w pomeczowej wypowiedzi telewizyjnej. - Walczymy jak z każdym. Nie ma znaczenia, czy to Resovia, czy jakikolwiek inny zespół. Chcemy walczyć o podium, trzeba sobie stawiać ambitne cele - zapowiada rozgrywający Cuprum.

- Zgubiła nas pewność siebie. Trochę pokory nie zaszkodzi - podsumował środkowy Resovii Bartłomiej Lemański.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: