Siatkówka. PlusLiga. ZAKSA nadal niepokonana! Skra też wygrywa

2011-10-30 22:54

Siatkarze ZAKSY idą jak burza! Drużyna z Kędzierzyna-Koźla znowu wygrała "za trzy punkty", pokonując we własnej hali AZS Politechnikę Warszawską 3:0, i z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli PlusLigi. Do wysokiej formy wracają też mistrzowie Polski ze Skry Bełchatów, którzy także bez straty seta ograli u siebie Delectę Bydgoszcz.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal nie chce oddać rywalom choćby seta. W starciu z AZS-em Politechniką Warszawską kędzierzynianie wygrali pierwsze dwa sety do 19 i 21. W trzeciej partii goście byli bliscy wyrwania seta - ostatecznie także w tę odsłonę 31-29 wygrała ZAKSA.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany francuski atakujący gospodarzy, Antonin Rouzier, który w ostatnich tygodniach rządzi na parkietach PlusLigi.

Przeczytaj koniecznie: PlusLiga siatkarek. Atom zagrał jak u siebie

Zwyciężyli też mistrzowie Polski z Bełchatowa. Skra ograła bydgoską Delectę 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) i wyglada na to, że niedawny kryzys ma już za sobą.

W szeregach miejscowych dwoił sie i troił Daniel Pliński. Srodkowy bełchatowskiej ekipy otrzymał nagrodę dla MVP spotkania.