SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Siatkówka: Polki pokonały presję i awansowały na mistrzostwa Europy 2017

Siatkówka: Polki pokonały presję i awansowały na mistrzostwa Europy 2017

26.09.2016, godz. 02:00
Pokonały presję i awansowały
foto: cev.lu

Już po drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017 w Bielsku-Białej polskie siatkarki zapewniły sobie awans. Biało-Czerwone pokonały 3:1 Finlandię, odnosząc piątą wygraną z rzędu w kwalifikacjach. To oznacza, że bez względu na wynik ostatniego spotkania z Węgierkami pojadą za rok na ME do Gruzji i Azerbejdżanu.

Polki w obu pierwszych setach szybko obejmowały prowadzenie, ale potrafiły też seryjnie tracić punkty. Podobnie nierówne były w trzeciej, przegranej partii. Kiedy wróciły do swojego rytmu w ostatniej odsłonie, nie dały rywalkom szans. Naszą najskuteczniejszą zawodniczką była Agnieszka Kąkolewska (22 l.), która zaliczyła 14 pkt.

- Stawka sprawiła, że dziewczyny grały nerwowo - tłumaczył trener Jacek Nawrocki (51 l.). - Cel zrealizowały i to się liczy, choć mocno odczuwały presję. Nasz zespół wciąż się rozwija, siatkarki muszą mocno popracować w klubach, by być gotowe do mistrzostw.

- Dobrze zagrałyśmy w końcówce, szkoda, że wcześniej szło nam momentami gorzej. Liczy się jednak przede wszystkim awans - podsumowała libero Agata Sawicka (31 l.).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: