SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Siatkówka. Są przecieki! Ferdinando De Giorgi nowym trenerem reprezentacji?

Siatkówka. Są przecieki! Ferdinando De Giorgi nowym trenerem reprezentacji?

16.12.2016, godz. 11:31
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi foto: Marcin Gadomski/Super Express

Ferdinando De Giorgi ma być nowym trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski! Nie było jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale portal "World of Volley" jest przekonany, że to właśnie Włoch przejmie pałeczkę po Stephanie Antidze.

Odkąd z reprezentacją Polski pożegnał się Stephane Antiga, Polski Związek Piłki Siatkowej przedstawiał pokaźną listę ewentualnych następców. Teraz została ona zawężona do trzech nazwisk. O posadę selekcjonera walczą: Mauro Berruto, Ferdinando De Giorgi i Radostin Stojczew. "World of Volley" donosi jednak, że wyścig już się zakończył, a wygrał De Giorgi, aktualnie związany z ZAKSĄ Kędrzierzyn-Koźle.

De Giorgi nie miał wcześniej okazji prowadzić drużyny narodowej, ale za jego kandydaturą przemawia fakt, że jako szkoleniowiec polskiego klubu zdążył się dobrze zapoznać z kadrowiczami. W karierze trenerskiej wygrał mistrzostwo Włoch, trzykrotnie Puchar i Superpuchar Włoch, a także jedno mistrzostwo Polski. Jeśli doniesienia "World of Volley" się potwierdzą, De Giorgi podpisze kontrakt do 2020 roku.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: