SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Stephane Antiga ma nową pracę. Będzie prowadził reprezentację Kanady

Stephane Antiga ma nową pracę. Będzie prowadził reprezentację Kanady

14.12.2016, godz. 14:34
Stephane Antiga
Stephane Antiga foto: EAST NEWS

To już oficjalna informacja. Stephane Antiga został selekcjonerem reprezentacji Kanady. Francuz zakończył współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej po zakończeniu igrzysk olimpijskich. W Rio de Janeiro jego podopieczni odpadli w ćwierćfinale turnieju przegrywając z USA 0:3.

Stephane Antiga został selekcjonerem reprezentacji Polski w 2014 roku. Po kilku miesiącach wraz ze swoimi podopiecznymi wywalczył złoty medal mistrzostw świata, które były rozgrywane w naszym kraju, czym na stałe zapisał się w historii naszej siatkówki. Jednak w kolejnych latach nie było już tak dobrze i jego zawodnicy nie zdołali wywalczyć już żadnego trofeum.

Spore nadzieje wszyscy wiązali ze startem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni wprawdzie wyszli z grupy, lecz w ćwierćfinale byli tylko tłem dla bardzo dobrze grających Amerykanów, którzy wygrali 3:0. Taki rezultat był poniżej oczekiwań i w związku z tym podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z Francuzem. Od tego momentu cierpliwie czekał na propozycje i wybrał Kanadę, o której wypowiadał się, że jest to ciekawa drużyna i chciałby z nią pracować. Do podpisania umowy doszło we wtorek.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: