SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Stephane Antiga wraca do Polski! Nowa praca byłego selekcjonera

Stephane Antiga wraca do Polski! Nowa praca byłego selekcjonera

05.04.2017, godz. 17:55
Stephane Antiga, Politechnika
Stephane Antiga z koszulką ONICO AZS Politechniki Warszawskiej foto: Super Express

Stephane Antiga, były selekcjoner reprezentacji Polski, znalazł nową pracę. Od nowego sezonu poprowadzi drużynę ONICO AZS Politechnika Warszawska. Pomoże mu w tym Paweł Zagumny, który po zakończeniu kariery ma zostać dyrektorem sportowym klubu. Praca w stołecznym klubie to już druga posada Francuza. Będzie on łączył pracę w Polsce z prowadzeniem reprezentacji Kanady.

Stephane Antiga był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2013-2016. W 2014 roku sięgnął z biało-czerwonymi po złoty medal mistrzostw świata. Dwa lata później nie przedłużono z nim kontraktu i Francuz został bez pracy. Z pomocą pospieszyli Kanadyjczycy, którzy zaproponowali mu stanowisko selekcjonera ich drużyny narodowej. Antiga ofertę przyjął. Od przyszłego sezonu będzie łączył tę funkcję z posadą trenera ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej.

Francuski szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt ze stołecznym klubem. Na stanowisku zastąpi Jakuba Bednaruka, który po siedmun latach żegna się z Warszawą i przenosi do Bydgoszczy. Antiga rozpocznie pracę w polskiej lidze i będzie współpracował z Pawłem Zagumnym. Były reprezentant Polski meczem play-off zakończy karierę i zostanie dyrektorem sportowym Politechniki.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: