SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Stojczew wciąż w grze! PZPS ogłosił nazwiska czterech kandydatów na selekcjonera

Stojczew wciąż w grze! PZPS ogłosił nazwiska czterech kandydatów na selekcjonera

17.11.2016, godz. 17:54
Polska siatkówka
Polska siatkówka foto: EAST NEWS

Włosi Mauro Berruto i Ferdinando De Giorgi, Argentyńczyk Marcelo Mendez i Bułgar Radostin Stojczew – oto czwórka trenerów, których Polski Związek Piłki Siatkowej zaprosi na rozmowy w sprawie objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji mężczyzn.

Nazwiska pokrywają się w większości z przypuszczeniami, choć przy okazji powstało zamieszanie. Jeszcze dzień przed oficjalnym ogłoszeniem wąskiej grupy prezes PZPS Jacek Kasprzyk (54 l.) nie wspominał o Bułgarze. Według naszych informacji, Stojczewa nie było na pierwotnej liście, a ponieważ wycofał się Czarnogórzec Igor Kolaković, związek postanowił wrócić do tej kandydatury.

Innym trenerem, który sam się wycofał, a też początkowo znalazł się na liście, był Włoch Angelo Lorenzetti. W ostatnich dniach silne wsparcie władz PZPS miał Mendez, argentyński szkoleniowiec najlepszej drużyny świata, Sady Cruzeiro. Pojawiły się jednak wątpliwości czy będzie chciał opuścić klub, a to podstawowy warunek związku. - Nasze zasady były mu znane i nie powiedział „nie” - mówi „SE” prezes Kasprzyk. - Mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiązane podczas bezpośrednich rozmów. Czekamy teraz na odpowiedzi na nasze pisma, potem ustalimy terminy spotkań.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: