SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Tragedia w Argentynie. Złodzieje zastrzelili młodego siatkarza!

Tragedia w Argentynie. Złodzieje zastrzelili młodego siatkarza!

30.11.2016, godz. 19:26
Andres Castro
foto: Twitter

Do wielkiej tragedii doszło w Argentynie. Jednego z siatkarzy, występujących w niższej lidze, postrzelili nieznani sprawcy na motocyklu. Jak się później okazało motywem była kradzież. Sportowiec spacerował z dziewczyną, na której ramionach konał. Choć został przewieziony do szpitala, to jego życia nie udało się uratować.

Andres Castro występował w klubie Monteros Voley. 24-latek wracał z jednego z treningów piechotą, a towarzyszyła mu dziewczyna. Zakochana para szła spokojnym tempem, gdy drogę zajechali im na motocyklu. Napastnicy zażądali od sportowca plecaka. Ten nie chciał się łatwo poddać i doszło do przepychanki. W jej trakcie agresorzy wyciągnęli broń, z której padł, jak się później okazało, śmiertelny strzał w klatkę piersiową "Drexa".

Gdy sprawcy uciekali z kradzionymi rzeczami Castro konał w ramionach swojej partnerki. Próbowali pomóc dwaj świadkowie zdarzenia, którzy błyskawicznie zawieźli siatkarza do szpitala. W placówce nie potrafili jednak utrzymać go przy życiu i zmarł niedługo po przybyciu. Klub 24-letniego Argentyńczyka zarządził dwa dni żałoby. Odwołano wszystkie treningi.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: