Resovia Rzeszów

Autor: X-NEWS Resovia Rzeszów

Trefl - Resovia. Wspaniały mecz w Ergo Arenie. Resovia wygrała po horrorze [WIDEO]

2015-04-24 23:42

To był mecz godny finału PlusLigi. W gdańskiej Ergo Arenie Lotos Trefl podejmował Asseco Resovię Rzeszów. Po wspaniałej walce i wielkich emocjach górą byli rzeszowianie, którzy wygrali w tie-breaku i w finale PlusLigi prowadzą już 2-0.

Siatkarze Trefla nie zdołali powtórzyć sukcesu sprzed tygodnia, kiedy w finale Pucharu Polski pokonali Resovię 3:1. Tym razem górą byli rzeszowianie, ale zwycięstwo przyszło im o wiele trudniej niż w pierwszym meczu o tytuł, kiedy pewnie zwyciężyli w trzech setach.

Mariusz Wlazły podziękował za wyróżnienie: Tytuł sportowca roku to ukoronowanie kariery [WIDEO]

Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszej partii wygrali do 19. Dwa kolejne sety należały jednak do Resovii (zwycięstwa do 19 i 21). Kiedy wydawało się, że goście złapali wiatr w żagle, Trefl zdobył się na jeszcze jeden mocniejszy oddech i doprowadził do tie-breaka. Początek decydującego seta należał do gości, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Utrzymali je już do końca, wygrywając do 13.

Resovia prowadzi w finale 2-0 i jest o krok od tytułu mistrzowskiego. Mogą go wywalczyć już we wtorek na własnym parkiecie.

Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:19, 19:25, 21:25, 25:23, 13:15)

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Gawryszewski, Schwarz, Mika, Troy, Gacek (libero) oraz Schulz, Stępień, Czunkiewicz

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Schoeps, Ivović, Penczew, Dryja, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Buszek, Konarski, Tichacek