SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Trener Skry Philippe Blain dla „SE”: Kurek będzie grał na zmianę z Wlazłym

Trener Skry Philippe Blain dla „SE”: Kurek będzie grał na zmianę z Wlazłym

09.10.2016, godz. 20:26
Philippe Blain
Philippe Blain foto: CYFRA SPORT

Zaledwie tydzień po tym, jak Bartosz Kurek przekazał mediom oświadczenie o wypaleniu, braku chęci do gry w siatkówkę, potrzebie odpoczynku i rozwiązał kontrakt z japońskim JT Thunders, ...podpisał umowę ze Skrą Bełchatów. Wczoraj potwierdził to prezes klubu Konrad Piechocki. „Super Express” poprosił o komentarz trenera bełchatowian Philippe'a Blaina, z którym do niedawna Kurek współpracował w reprezentacji Polski.

"SE" - Jak pan zareagował, gdy okazało się, że może mieć w składzie Bartosza Kurka?

Philippe Blain - To świetna wiadomość. Mogę się cieszyć z pozyskania takiego gracza w momencie, gdy musieliśmy oddać atakującego do innego klubu i mamy tylko jednego siatkarza na tej pozycji. Poza tym znam Bartka z kadry, więc powinno być nam łatwiej współpracować. Praca ze sportowcem o takim potencjale to zresztą sama przyjemność.

- Tylko, że jeszcze tydzień temu Bartek wydał oświadczenie, że jest wypalony i musi odpocząć od siatkówki. Czy to znaczy, że nie będzie gotowy do gry od razu?

- Nie umiem odpowiedzieć teraz na to pytanie. W poniedziałek mamy się spotkać i omówić wszelkie kwestie związane z jego przyjściem, zobaczyć czego on oczekuje, co może dać drużynie od razu, czy potrzebuje czasu na dojście do siebie i do najlepszej dyspozycji. Przeanalizujemy wszystkie opcje i podejmiemy decyzje najlepsze dla obu stron.

- Czyli możliwe jest, że Kurek w pierwszym okresie będzie tylko trenował, a nie grał w meczach?

- Dziś za wcześnie na takie stwierdzenia, ale Bartek na pewno jest nam potrzebny także jako siatkarz trenujący z zespołem. Przy tylko jednym atakującym w składzie, Mariuszu Wlazłym, zajęcia treningowe nie są optymalne.

- Kurek gra na tej samej pozycji, co Wlazły. Nie wróci na przyjęcie?

- Nie zmieni pozycji z dwóch powodów. Po pierwsze, niedawno przestawił się na atak i bardzo dobrze rozwijał na tej pozycji w drużynie narodowej. Po drugie, w Skrze pozycję przyjmującego mamy mocno obsadzoną.

- To będzie pan miał problem z wyborem atakującego. Dwóch gwiazdorów na jedno miejsce...

- Robota trenera w ogóle nie jest łatwa... Czy jednak ktoś może narzekać, mając takich graczy w roli atakujących? Poza tym czeka nas w tym sezonie z 50 meczów, naprawdę znajdzie się czas na parkiecie i dla Bartka, i dla Mariusza.

autor: Rozmawiał Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: