SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka W końcu ruszył proces byłych prezesów PZPS

W końcu ruszył proces byłych prezesów PZPS

30.05.2017, godz. 15:59
Siatkówka, piłka do siatkówki
foto: EAST NEWS

Po kilku miesiącach zwłoki ze względu na niedyspozycje zdrowotne oskarżonych, wreszcie mogło się rozpocząć postępowanie dowodowe w procesie byłych szefów Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosława P. i Artura P. Są oni oskarżeni o przyjęcie korzyści majątkowych dużej wartości w związku z organizacją MŚ 2014.

Obaj byli prezesi PZPS na ławie oskarżonych przebywają razem z trzecim podsądnym, Cezarym P., właścicielem firmy ochroniarskiej, która współpracowała z PZPS. We wtorek w sali posiedzeń niejawnych Sądu Okręgowego w Warszawie został w końcu odczytany akt oskarżenia, a to oznacza formalne rozpoczęcie procesu.

– Po odczytaniu aktu oskarżenia sąd przystąpił do przeprowadzenia czynności dowodowych. Rozpoczęły się one od wysłuchiwania wyjaśnień składanych przez oskarżonych. Jeden z nich rozpoczął składanie zeznań we wtorek. Po zakończeniu składania wyjaśnień, sąd zbada pozostałe dowody – informuje nas Anna Ptaszek, rzecznik Sądu Okręgowego. Kolejny termin posiedzenia sąd ustalił na 21 lipca, również w trybie niejawnym.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: