SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Wilfredo Leon jak zwykle mistrzem Rosji. Teraz urlop w Polsce

Wilfredo Leon jak zwykle mistrzem Rosji. Teraz urlop w Polsce

12.05.2017, godz. 08:27
Wilfredo Leon
foto: EAST NEWS

Niespodzianki nie było, bo nie mogło być. Siatkarze najlepszego klubu Europy Zenitu Kazań po raz czwarty z rzędu, a dziewiąty w historii zostali mistrzami Rosji. W decydującym meczu rozgrywanego w Moskwie turnieju finałowego pokonali bez trudu Dynamo Moskwa 3:0 (25:20, 25:17, 25:16). W drużynie z Kazania podstawowym graczem jest Wilfredo Leon, kubański siatkarz mający polskie obywatelstwo.

 

Klub z Tatarstanu dominuje w rosyjskiej Superlidze tak samo jak w rozgrywkach europejskich, które wziął ostatnio szturmem (ledwie 2 stracone sety w całej Lidze Mistrzów...). Nie ma mocnych na potęgę, która jest w stanie płacić kontrakty na poziomie miliona euro za sezon – jak w przypadku Kubańczyka z polskim paszportem Wilfredo Leona, którego wybrano do najlepszej drużyny finałowego turnieju.

– Najpierw w Europie, a potem w Rosji pokazaliśmy, że jesteśmy najmocniejsi – cieszył się Leon po odebraniu złotego medalu. – Przyszedłem do tego klubu zdobywać trofea i sprawić, byśmy byli czołową drużyną świata. Jakie mam plany na lato? Odpocznę, przyjadę do Polski spotkać się z rodziną – zapowiedział siatkarz, który na co dzień mieszka w Warszawie i czeka na przyznanie prawa gry w reprezentacji Polski.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: