SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Wilfredo Leon za 2 lata w kadrze siatkarzy

Wilfredo Leon za 2 lata w kadrze siatkarzy

11.08.2017, godz. 11:56
Wilfredo Leon
Wilfredo Leon na rynku w Rzeszowie foto: Super Express

Z ustaleń „Super Expressu” wynika, że w grudniu Międzynarodowa Federacja Siatkarska FIVB ogłosi oficjalnie wiadomość, na którą czekają od kilku lat polscy kibice i dopuści Kubańczyka Wilfredo Leona (24 l.) do gry w biało-czerwonych barwach.

Oficjalnie nikt z pilotujących sprawę Leona nie chce nam tego potwierdzić. Nieoficjalnie wiemy jednak, że Norceca – siatkarska konfederacja Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów – wyda pozytywną decyzję, a to była ostatnia przeszkoda formalna na drodze do zmiany tzw. sportowego obywatelstwa przez mającego polski paszport siatkarza.

Zgoda FIVB nie oznacza, że Leon może od razu założyć dres z orzełkiem. Federacja wyznacza 2-letnią karencję, która zakończy się w 2019 r. Według naszych informacji strona polska będzie jeszcze próbowała skrócić czas oczekiwania. Najpierw chce jednak otrzymać formalną zgodę, a tę jest władny wydać jedynie Komitet Wykonawczy FIVB podczas cyklicznych posiedzeń. Ostatnie miało miejsce w maju, kolejne ma się odbyć w grudniu.

Wcześniej, bo już w przyszłym roku, Leon mógłby grać na prawach Polaka w naszej lidze. W 2018 r. kończy mu się kontrakt z Zenitem Kazań, tylko kto w PlusLidze byłby skłonny zbliżyć się choćby do kwoty 1,1 mln euro, jakie Wilfredo inkasuje za sezon w Rosji?...

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: