SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Bartosz Zmarzlik trzecim żużlowcem na świecie! Wielki sukces młodego Polaka

Bartosz Zmarzlik trzecim żużlowcem na świecie! Wielki sukces młodego Polaka

22.10.2016, godz. 13:16
Bartosz Zmarzlik, Grand Prix
Bartosz Zmarzlik foto: Super Express

Bartosz Zmarzlik zakończył Grand Prix Australii na trzecim miejscu, w finale przegrywając z Chrisem Holderem i Taiem Woffindenem. Młody Polak z pewnością jednak może być zadowolony z minionego sezonu. 21-latek zdobył bowiem brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata i wpisał się już do historii polskiego żużla!

Tegoroczne Grand Prix Australii przejdzie do historii żużla jako jedna z najbardziej emocjonujących imprez. O ile tytuł mistrza świata bardzo szybko podczas tej imprezy zapewnił sobie po raz czwarty w karierze Greg Hancock, to walka o wicemistrzostwo globu dawno nie była tak zacięta. Wielkie nadzieje na srebro miał Bartosz Zmarzlik. Młody Polak chciał w Melbourne pojechać swoim stylem i tym samym zapewnić sobie miejsce za plecami czterokrotnego mistrza.

Zmarzlik do samego końca o wicemistrzostwo walczył z Taiem Woffindenem. Choć przed startem w Australii nasz zawodnik plasował się na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej i do drugiego miejsca tracił dziesięć punktów, to nadzieje miał wielkie. Podobnie jak Woffinden, atakujący z trzeciego miejsca. Ostatecznie walka między oboma panami rozstrzygnęła się dopiero w finale australijskich zawodów. W nim na drugiej pozycji do mety dojechał rywal 21-latka z Polski i to on zdobył srebro cyklu. Zmarzlik zadowolił się brązem, ale przed nim cała kariera i raczej pewnym jest, że da mnóstwo radości fanom czarnego sportu znad Wisły!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: