SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Cały świat podziwia Roberta Kubicę!

Cały świat podziwia Roberta Kubicę!

04.08.2017, godz. 02:00
Robert Kubica, Reanault, Hungaroring, F1_1pub
Robert Kubica podczas drugiego dnia oficjalnych testów bolidu Renault na torze Hungaroring. (2 sierpnia 2017 roku) foto:

Już dawno zwykłe testy Formuły 1 tak mocno nie rozgrzały sportowego świata. Powrót do F1 Roberta Kubicy (33 l.) to temat numer jeden nie tylko polskich, ale i wielu zagranicznych portali. W środę Kubica zadziwił świat, przejeżdżając 142 okrążenia za kierownicą nowego bolidu Renault - RS17.

Niecałe siedem lat czekał na to, by oficjalnie wrócić do Formuły 1. I choć na pierwszy wyścig z udziałem Kubicy musimy jeszcze poczekać (ba, nie wiadomo, czy w ogóle do niego dojdzie), to sam występ w oficjalnych testach był wielkim wydarzeniem. Jego najlepszy czas okrążenia to 1:18.572, co dało mu czwarte miejsce. "Kubica z hukiem otworzył drzwi do F1. Przyszedł, by odzyskać to, co los zabrał mu w krwawy i zimowy dzień na drogach Ligurii w 2011 roku" - czytamy we włoskim "Corriere della Serra". O powrocie Kubicy pisze się również m.in. w Hiszpanii, Anglii czy w Niemczech.

Kibice wierzą, że Kubica wystartuje już w najbliższej GP Belgii (27 sierpnia), ale są na to małe szanse. - To jest nasz ostatni krok z Renault. Nie mamy nic w planach, żadnych testów. Przyszłość Roberta zaczyna się w czwartek - powiedział po testach menedżer Kubicy Alessandro Alunni Bravi.

Robert Kubica wrócił do bolidu F1 i pokazał klasę! "Kubica Day" na Węgrzech

Robert Kubica wraca do F1: Otarł się o śmierć, jest o krok od elity [WIDEO]

Robert Kubica jest już na torze Hungaroring! Kolejne ZDJĘCIE ręki Polaka

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: