SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe TE warunki musi spełnić Robert Kubica, jeśli chce wsiąść do najnowszego bolidu

TE warunki musi spełnić Robert Kubica, jeśli chce wsiąść do najnowszego bolidu

19.07.2017, godz. 19:00
Robert Kubica, wygrana
Robert Kubica z pucharem za zajęcie drugiego miejsca w Grand Prix Monako. (16 maja 2010 roku) foto: EAST NEWS

Robert Kubica jest na najlepszej drodze, by wrócić do Formuły 1. Coraz głośniej mówi się o jego udziale w testach zespołu Renault na torze Hungaroring. Niemieckie media podały nawet, że polski kierowca na pewno zasiądzie za kierownicą tegorocznego bolidu. Musi jednak zostać spełnionych kilka warunków, by krakowianin otrzymał szansę. Wszystko reguluje regulamin FIA.

Robert Kubica ma szansę na testy już 1 i 2 sierpnia. To wtedy na torze Hungaroring zaprezentują się kierowcy, którzy na co dzień nie odgrywają w swoich zespołach kluczowych ról. Niemieckie media podają, że Polak może być pewny udziału w próbach. "Renault jest jednym z zespołów, które nie potwierdziły swojego składu, ale jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny krok do powrotu Roberta Kubicy" - napisano w "Auto Motor und Sport". Obok krakowianina ma pojechać Nicholas Latifi. Dla naszego kierowcy byłaby to doskonała szansa na realne sprawdzenie swoich możliwości. Dotychczas próbował swoich sił w bolidzie z 2012 roku. Na Węgrzech pojadą tegoroczne pojazdy.

Niki Lauda: Robert Kubica? Nie mogę się doczekać jego powrotu!

Regulamin FIA może zadziałać na niekorzyść Polaka. Stanowi on bowiem o tym, że jednym z kierowców musi być zawodnik, który nie startował w więcej niż dwóch wyścigach cyklu Grand Prix. Kubica ma takich występów już 76, więc pewny miejsca za kierownicą jest tylko Latifi. Jeśli Renault zdecyduje się skorzystać z usług RK, to będzie to jasnym sygnałem, że szefowie stajni nie chcą dalej współpracować z obecnym kierowcą Jolyonem Palmerem.

Robert Kubica wróci do F1? Ta ręka nie wygląda dobrze... [WIDEO]

Jest jeszcze jedna furtka. Jeśli Robert Kubica ma szansę na angaż w Renault w przyszłym sezonie, to zespół może dać mu szansę na Hungaroringu mimo kompletu. Wówczas jednak, w przypadku rezygnacji z zatrudnienia Polaka, stajnia straci jeden z przedsezonowych testów w przyszłym roku. Sytuacja jest więc mocno skomplikowana, ale najbliższy czas pokaże czy doniesienia o powrocie Kubicy okażą się prawdą, czy tylko marzeniem kibiców królowej sportów motorowych nad Wisłą.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: