SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Drużynowy Puchar Świata: Polacy obronili tytuł! Polsko-szwedzka bitwa o złoto zakończona sukcesem

Drużynowy Puchar Świata: Polacy obronili tytuł! Polsko-szwedzka bitwa o złoto zakończona sukcesem

08.07.2017, godz. 21:32
Żużel, Drużynowy Puchar Świata
foto:

Polscy żużlowcy obronili tytuł mistrzów świata w Drużynowym Pucharze Świata. Biało-czerwona reprezentacja stoczyła w Lesznie pasjonujący bój ze Szwedami. W 18. biegu dzięki zwycięstwu Macieja Janowskiego zapewniła sobie złote medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie, prześcigając Brytyjczyków o trzy punkty.

Pierwsza seria pokazała już kto stoczy walkę o złote medale. Po pierwszych czterech wyścigach Polacy zgromadzili 10 oczek, a Szwedzi o jedno mniej. Obie reprezentacje wygrały dwukrotnie. Dla Polski Patryk Dudek i Maciej Janowski, a dla Szwecji Fredrik Lindgren i Antonio Lindbaeck. Różnice zrobiła postawa pozostałych żużlowców. Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik dojechali w swoich biegach na drugich miejscach, podobnie uczynił Szwed Andreas Jonsson. Gorszy był tylko Linus Sundstroem, który był trzeci. W pierwszej serii słabiej wypadli natomiast Brytyjczycy i Rosjanie. Zgromadzili kolejno 2 i 3 punkty.

Druga seria była już popisowa w wykonaniu Polaków. Wygrał każdy z naszych reprezentantów. Piotr Pawlicki stoczył spektakularny pojedynek z Fredrikiem Lindgrenem, a Bartosz Zmarzlik dał taktyczną lekcję Antonio Lindbaeckowi. Biało-czerwoni zgarnęli komplet punktów i mieli ich już 22. Szwedzi zgromadzili w dwóch seriach 16 oczek, Rosjanie i Brytyjczycy po 5.

Kolejna seria należała do Szwedów. Nie dość, że wygrali trzy wyścigi, to jeszcze w jednym z nich wykorzystali jokera i Antonio Lindbaeck wygrał za sześć punktów. Polacy zgodnie zajmowali drugie miejsca i ich przewaga stopniała do dwóch punktów. Polacy zdołali jednak odbudować zaliczkę w czwartej serii. Zwycięstwa Janowskiego, Pawlickiego i Zmarzlika sprawiły, że odskoczyliśmy szwedzkiej reprezentacji.

W biegu 18. Maciej Janowski miał proste zadanie: musiał dojechać do mety przed Szwedem. Kapitanowi  reprezentacji Polski nie trzeba było dwa razy powtarzać. W pięknym stylu wygrał walkę z Jonssonem i zwycięstwo zapewniło biało-czerwonym złote medale. Od tamtego momentu stało się już jasne, że obronimy tytuł mistrzów świata. Dwa pozostałe biegi musiały jeszcze wyłonić brązowych medalistów. Te wywalczyli Rosjanie, którzy zajęli na podium miejsce za Szwedami.

DPŚ na żużlu (8.07, Leszno)

1. Polska 50 pkt

2. Szwecja 42 pkt

3. Rosja 18 pkt

4. Wielka Brytania 15 pkt

Polska 50 pkt:
Patryk Dudek 10 pkt
Maciej Janowski 14 pkt
Piotr Pawlicki 13 pkt
Bartosz Zmarzlik 13 pkt
Bartosz Smektała 0 pkt

Szwecja 42 pkt:
Antonio Lindbaeck 20 pkt
Fredrik Lindgren 11 pkt
Linus Sundstroem 4 pkt
Andreas Jonsson 7 pkt
Joel Kling 0 pkt

Wielka Brytania 15 pkt:
Steve Worrall 6 pkt
Chris Harris 7 pkt
Robert Lambert 1 pkt
Craig Cook 1 pkt
Adam Ellis 0 pkt

Rosja 18 pkt:
Emil Sajfutdinow 11 pkt
Wadim Tarasienko 3 pkt
Andriej Kudriaszow 1 pkt
Gleb Czugunow 3 pkt

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3285 False 1 2017-07-08 18:45:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: