SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Dyrektor Renault o powrocie Kubicy: Nie widzę żadnych kłopotów

Dyrektor Renault o powrocie Kubicy: Nie widzę żadnych kłopotów

21.07.2017, godz. 12:29
Robert Kubica podczas wywiadu na Goodwood Festival of Speed
Robert Kubica podczas wywiadu na Goodwood Festival of Speed, gdzie znów pokazał kibicom kontuzjowaną rękę. foto: YouTube

W wywiadzie dla telewizji Eleven Sports Network dyrektor operacyjny Renault stwierdził, że nie ma żadnych przeszkód, by Robert Kubica wrócił do Formuły 1. Alan Permane zdradził, że we wszystkich testach polski kierowca wypadł świetnie, a problemy z ręką nie staną mu na drodze powrotnej do wyścigów F1.

Po kolejnych testach bolidu Formuły 1 Robert Kubica zyskał następnych zwolenników jego powrotu do wyścigów. W telewizyjnym wywiadzie dyrektor operacyjny stajni Renault bardzo pochlebnie wypowiedział się o postawie Polaka, a także dał polskim kibicom dużo nadziei, że Kubica wróci do F1 szybciej, niż się spodziewali:

- Nie widzę absolutnie żadnych kłopotów z Robertem. Jego ręka to nie jest poważne ograniczenie, bo to nie jest żaden problem - powiedział Alan Permane.

Brytyjczyk podsumował jeszcze kolejny dzień testów, w których bardzo pozytywnie spisał się Kubica: - Robert jeździ bardzo dobrze i pewnie. To był dobry dzień. Przejechał 90 okrążeń, a więc ponad 500 kilometrów. Już pierwsze testy dały nam odpowiedź, czy Robert może jeździć. Nie było żadnych problemów - podsumował Permane.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: