SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Ekstraliga: Tomasz Gollob blisko Orła Łódź! Szykuje się żużlowy hit transferowy

Ekstraliga: Tomasz Gollob blisko Orła Łódź! Szykuje się żużlowy hit transferowy

25.08.2016, godz. 14:50
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: Super Express

Szykuje się transferowy hit w żużlowej Ekstralidze! Tomaszowi Gollobowi skończył się kontrakt z GKM Grudziądz i najprawdopodobniej nie podpisze nowego. Wiele wskazuje na to, że nowym pracodawcą legendarnego żuzlowca zostanie Orzeł Łódź!

Tomasz Gollob spędził w Grudziądzu dwa sezony. Ma już 45 lat na karku, ale dzięki klasie i doświadczeniu wciąż jest jednym z najdroższych zawodników w stawce. Aby go zakontraktować, trzeba mieć przygotowane grubo ponad milion złotych. Podczas spotkania zarządu w tym tygodniu szefowie GKM-u stwierdzili, że nie stać ich już na mistrza świata.
W tej sytuacji Gollob będzie wolnym zawodnikiem. Wciąż zastanawia się czy kontynuować karierę. Jeśli dalej będzie jeździł, z pewnością zaczną spływać oferty. Jako pierwszy zainteresowanie Gollobem wyraził I-ligowy Orzeł Łódź. Klub jest poukładany i wypłacalny (właściciel to Witold Skrzydlewski, znany przedsiębiorca pogrzebowy). Warunek jest jeden – łodzianie muszą awansować do Ekstraligi (a mają na to duże szanse, są liderami Nice PLŻ). Jeżeli Gollob odejdzie z GKM-u Grudziądz, to kandydatem na jego następcę będzie Nicki Pedersen, który odchodzi z Unii Leszno.

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: