SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Formuła 1: Kolejne testy Roberta Kubicy już w przyszłym tygodniu!

Formuła 1: Kolejne testy Roberta Kubicy już w przyszłym tygodniu!

07.07.2017, godz. 14:31
Robert Kubica, Renault
Robert Kubica w bolidzie renault E20 podczas pokazowej imprezie na angielskim torze Goodwood. foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Choć szefowie Renault po testach w Walencji powtarzali, że Robert Kubica nie jest kandydatem na kierowcę teamu, to wydaje się, że pogląd ten nieco się zmienia. Już w przyszłym tygodniu inżynierowie zespołu chcą poddać Polaka prawdziwej próbie, która da odpowiedź czy jest on w stanie ścigać się na najwyższym poziomie. We Francji będzie musiał zmierzyć się z dystansem oraz własnymi ograniczeniami.

Robert Kubica na początku czerwca usiadł za kierownicą bolidu Formuły 1 po raz pierwszy od czasu feralnego wypadku sprawdził się w tak szybkim pojeździe. Według informacji BBC na torze w Walencji polski kierowca spisywał się fenomenalnie. Miał osiągać znacznie lepsze czasy niż trzeci kierowca Renault Siergiej Sirotkin. Mówi się także, że na symulatorze urodzony w Krakowie 32-latek spisuje się podobnie do Nico Hulkenberga - najlepszego zawodnika teamu. Choć po pierwszych testach szefowie Renault twierdzili, że temat zatrudnienia Kubicy nie istnieje, to teraz zdają się zmieniać zdanie.

Czego Robert Kubica nie zrobi prawą ręką, wykona lewą

Już w przyszłym tygodniu jedyny kierowca F1 znad Wisły przejdzie kolejne testy. Wsiądzie do bolidu z 2012 roku, by wyruszyć na próbne okrążenia we Francji. Na torze Le Castellet, nieopodal Marsylii, będzie musiał przejechać kilka wymagających zakrętów w lewo, co sprawdzi jak działa uszkodzona ręka. - Pierwszy dzień testów w Walencji był po to, żeby Kubica mógł się przekonać, czy jest w stanie ponownie prowadzić bolid. Natomiast teraz skupimy się na ocenie, czy będzie potrafił to robić na najwyższym poziomie - wyjaśnił szef Renaul Cyril Abiteboul, cytowany przez oficjalną stronę Formuły 1.

Robert Kubica znowu pojedzie bolidem F1. Renault oficjalnie to potwierdziło!

- To już kolejny etap pracy Roberta. Jesteśmy dumni, że możemy go wspierać poprzez udostępnienie mu naszej infrastruktury na torze Paula Ricarda dla profesjonalnych oraz amatorskich kierowców. Trzeba jednak pamiętać, że Kubica wciąż ma przed sobą wiele barier i właściwie tylko on sam wie, czy jego osiągi pozwolą ponownie zostać kierowcą Formuły 1 - dodał Abiteboul.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: