SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Formuła 1: Nowy rok, nowe pojazdy. Wszystkie bolidy na sezon 2017 [ZDJĘCIA]

Formuła 1: Nowy rok, nowe pojazdy. Wszystkie bolidy na sezon 2017 [ZDJĘCIA]

27.02.2017, godz. 10:49
Mercedes GP, bolid F1 2017
Bolid zespołu Mercedes GP foto: instagram/facebook

Już pod koniec marca czeka nas pierwszy wyścig nowego sezonu Formuły 1. Na niespełna miesiąc przed startem GP Australii poznaliśmy już wszystkie bolidy, które wezmą udział w cyklu. Trzeba przyznać, że maszyny prezentują się doskonale. Nic, tylko jeździć! Zobaczcie wszystkie bolidy, które wezmą udział w sezonie 2017.

Wśród faworytów nowego sezonu należy tradycyjnie zaliczyć takie stajnie, jak Mercedes GP, Ferrari czy Red Bull Racing. Nowe bolidy tych zespołów prezentują się znakomicie. Mistrzowie świata swoją maszynę zaprezentowali na legendarnym torze Silverstone. Mercedes tylko nieznacznie zmienił malowanie swojego pojazdu. Ferrari tradycyjnie postawiło na barwę czerwoną. Bolid Włochów nazwano SF70H. Podobnie jak w innych "bestiach" zainstalowano "płetwę rekina", mającą działać jako "T-wing". Ferrari bolid zaprezentowało kilka godzin po Mercedesie. Znacznie dłużej na prezentację czekał zespół Red Bull Racing. W niedzielę kibice zobaczyli model RB13, w charakterystycznej dla ekipy kolorystyce z matowym wykończeniem.

Teraz maszyny czeka szereg testów. Pierwszy oficjalny sprawdzian nastąpi 24 marca, gdy rozpocznie się weekend z GP Australii. Tradycyjnie, w piątek odbędą się trzy treningi. Dzień później fani obejrzą sesję kwalifikacyjną, a wyścig zaplanowano na niedzielę 26 marca. Po raz pierwszy w Europie stawka pojawi się w czwarty weekend cyklu. Pod koniec kwietnia Formuła 1 zawita do Rosji, a konkretniej do Soczi.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: