SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Formuła 1 sparaliżuje Londyn? Burmistrz chce Grand Prix na ulicach miasta

Formuła 1 sparaliżuje Londyn? Burmistrz chce Grand Prix na ulicach miasta

13.07.2017, godz. 12:35
Formuła 1, wyścig, tor Monza
foto: EAST NEWS

Wobec problemów toru Silverstone, burmistrz Londynu Sadiq Khan uznał za interesującą propozycję pomysł rozgrywania Grand Prix Wielkiej Brytanii na ulicach Londynu. Powiedział o tym podczas parady bolidów po ulicach miasta w środę. Poprzedziła ona niedzielny wyścig na legendarnym obiekcie. Ostatni raz na Silverstone kierowcy mają zaprezentować się w 2019 roku.

W środę wokół Trafalgar Square w Londynie zebrały się tysiące kibiców Formuły 1. Całe zamieszanie wywołane było paradą bolidów królowej sportów motorowych. Poprzedziła ona Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się w niedzielę na torze Silverstone. Wcześniej, właściciel legendarnego obiektu poinformował, że zaprzestanie on organizacji imprezy u siebie w 2019 roku. Wszystko przez rosnące koszty przedsięwzięcia, których tor nie jest w stanie utrzymać. Na Wyspach zaczęli już myśleć jak wypełnić lukę w kalendarzu. Powstał pomysł organizacji wyścigu na ulicach wiecznie zakorkowanego Londynu!

O problemach Silverstone przeczytacie tutaj: To może być koniec epoki. Legendarnego toru Silverstone nie stać na F1

Mieszkańcy boją się, że to do reszty sparaliżuje ich miasto. Opinii tej najwyraźniej nie podziela Sadiq Khan. - To interesujący pomysł. Jeśli Formuła 1 przystąpi do rozmów ze mną, to chętnie podejmę temat. Moim marzenie jest, by Londyn był gospodarzem największych imprez i światową stolicą sportu - powiedział burmistrz w rozmowie z BBC. - Będzie trochę przeszkód, ale moje zainteresowanie przez to nie maleje - dodał włodarz miasta.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: