SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Gollobowie reaktywują wielką Polonię

Gollobowie reaktywują wielką Polonię

25.03.2016, godz. 02:00
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: CYFRASPORT

Jeszcze niedawno bydgoska Polonia była na skraju upadku. Klan Gollobów pod przewodnictwem seniora rodu - Władysława (78 l.), który wierzy, że klub nawiąże do lat świetności, postanowił uratować jeden z najbardziej zasłużonych klubów żużlowych.

Na razie Gollob musi odbudować Polonię w Nice PLŻ, czyli zapleczu Ekstraligi. W ubiegłym roku przejął upadający klub (98 proc. udziałów miasta, a 2 proc. Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego) za dokładnie 1229 zł. Już na wejściu miał na głowie potężne długi.

- We wrześniu dług, który mam spłacić, wynosił 4,1 mln zł. Potem powypadały różne trupy z szafy i to urosło do 5 mln. Spłaciłem już 600 tys. W tym roku będzie to kolejne 700 tys. - wyjawia Władysław Gollob.

Nowy właściciel obciął również kontrakty zawodnikom. W tym sezonie cała drużyna (O. Ajtner-Gollob, W. Kułakow, A. Kudriaszow, M. Jędrzejewski, M. Curyło) pojedzie za 1,3-1,5 mln zł. W ubiegłym sezonie tyle kosztował kontrakt jednego - Grzegorza Walaska. Zmniejszono również o połowę wydatki na administrację (z 600 do 300 tys. rocznie).

Trenerem Polonii będzie Jacek Gollob, a czołowym zawodnikiem jego syn - Oskar.

1. kolejka Nice PLŻ:

28 marca Polonia Piła - Włókniarz Częstochowa (13.45, TVP 3), Stal Rzeszów - Orzeł Łódź (13.45), Wanda Kraków - KSM Krosno (14.00), Kolejarz Opole - Polonia Bydgoszcz (15.00).

12 czerwca Lokomotiv Daugavpils - Wybrzeże Gdańsk

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: