Lewis Hamilton i Nico Rosberg

GP Abu Zabi: Niemiec Nico Rosberg mistrzem świata F1!

2016-11-27 17:00

Nico Rosberg długo będzie wspominał dzień 27 listopada 2016 roku. Niemiec zajął drugie miejsce podczas Grand Prix Abu Zabi w Formule 1 i tym samym przypieczętował swój pierwszy tytuł mistrza świata! Wyścig wygrał Lewis Hamilton, ale w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugiej lokacie.

GP Abu Zabi już od kilku dni budziło ogromne emocje wśród fanów sportów motorowych. Przed wyścigiem wciąż nie było wiadomo, kto ostatecznie zgarnie tytuł mistrza świata F1. Kandydatów było dwóch - Niemiec Nico Rosberg oraz czempion sprzed roku, czyli Brytyjczyk Lewis Hamilton. Ten pierwszy miał jednak przewagę nad rywalem, która pozwalała mu wygrać mistrzostwo nawet w przypadku zwycięstwa Hamiltona w Abu Zabi. By być pewnym triumfu w klasyfikacji generalnej wyścig musiał ukończyć przynajmniej na 3. miejscu.

I tak właśnie się stało. Brytyjczyk zrobił wszystko, co w jego mocy, ale to ostatecznie Rosberg pierwszy raz w karierze cieszył się z tytułu. Finiszował bowiem na 2. miejscu tuż za Hamiltonem i przypieczętował mistrzostwo F1. Na trzecim miejscu podium uplasował się inny z Niemców - Sebastian Vettel.