SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe GP Szwecji WYNIKI. Gollob wciąż liderem klasyfikacji generalnej ŻUŻEL

GP Szwecji WYNIKI. Gollob wciąż liderem klasyfikacji generalnej ŻUŻEL

05.05.2013, godz. 22:01
Tomasz Gollob, żużel
Żużel foto: EAST NEWS

Jarosław Hampel (31 l.) i Tomasz Gollob (42 l.) w Grand Prix Szwecji w Goeteborgu jeździli bardzo dobrze, ale niestety zawiedli w kluczowych momentach. Hampel był ostatni w finale, a Gollob odpadł w półfinale. Zwyciężył Rosjanin Emil Sajfutdinow (24 l.). W klasyfikacji generalnej Gollob wciąż jest pierwszy, a Hampel - trzeci.

Do tej pory sztuczny tor w Goeteborgu nie pasował Polakom. Do sobotniego GP Gollob nigdy nie wygrał tam zawodów, a Hampel... nawet pojedynczego biegu. Już jednak pierwszy wyścig pokazał, że tym razem będzie inaczej. Wygrał go w fantastycznym stylu Gollob, a tuż za nim na metę dojechał Hampel.

Potem role się odwróciły, znacznie lepiej jeździł "Mały", który wygrał rundę zasadniczą, a Gollob do końca musiał drżeć o awans do półfinału. Zapewnił go sobie dopiero w 19. biegu, który wygrał (kapitalnie wyprzedził na dystansie Hancocka).

Niestety, los sprawił, że obaj Polacy musieli jechać w tym samym półfinale. Zwyciężył w nim Hampel, a Gollob był ostatni i odpadł z rywalizacji.

W finale Hampel słabo wystartował, a potem został przyblokowany na pierwszym wirażu. Na dystansie nie mógł już nic zrobić i dojechał do mety na ostatnim miejscu. Wygrał Sajfutdinow, który zadedykował ten triumf ojcu. Podczas zawodów dowiedział się bowiem, że Damir Sajfutdinow zmarł po długiej chorobie.

- Kiedy byłem jeszcze w domu, powiedziałem tacie, że wygram w Szwecji dla niego. Teraz chcę być najlepszy na świecie - powiedział po zawodach Rosjanin.

Zawody w Goeteborgu były emocjonujące, ale też niestety nie obyło się bez niebezpiecznych wypadków. Australijczyk Darcy Ward złamał obojczyk, a Duńczyk Nicki Pedersen - rękę. Obu czeka dłuższa przerwa.

GP Szwecji

1. Emil Sajfutdinow (Rosja) 17 pkt

2. Chris Holder (Australia) 14

3. Nicki Pedersen (Dania) 12

4. Jarosław Hampel 15

8. Tomasz Gollob 9

11. Krzysztof Kasprzak 7

Klas. gen.

1. Gollob 40

2. Sajfutdinow 38

3. Hampel 38

14. Kasprzak 13

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: