SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Grand Prix Łotwy. Trzech Polaków na podium!

Grand Prix Łotwy. Trzech Polaków na podium!

27.05.2017, godz. 21:33
Piotr Pawlicki
Piotr Pawlicki foto: Super Express

Wielki sukces Polaków w żużlowej Grand Prix Łotwy w Dyneburgu! Na podium znalazło się aż trzech naszych reprezentantów! Wygrał Piotr Pawlicki przed Patrykiem Dudkiem i Maciejem Janowskim. W finale "biało-czerwoni" w pokonanym polu pozostawili Jasona Doyle'a. Dodatkowo Patryk Dudek został liderem klasyfikacji generalnej.

To było wielkie święto żużla. Fani oglądali mnóstwo pięknych pojedynków, ale byłoby jeszcze ciekawiej, gdyby nie problemy organizatorów z przygotowaniem toru. Tak czy inaczej dla Polaków były to fantastyczne zawody. Od początku świetnie jeździł Janowski, który potwiedził klasę (w Grand Prix Polski w Warszawie był drugi). Nieco gorzej rozpoczęli Dudek i Pawlicki, ale obaj rozkręcali się z biegu na bieg. W półfinałach oglądaliśmy trzech Polaków, którzy w komplecie awansowali do finału. Wtedy wiedzieliśmy już, że jesteśmy świadkami historycznych zawodów. Polacy choć wciąż młodzi, to pojechali jak rutyniarze i nie dali szans Doyle'owi. Łotwa była w sobotni wieczór biało-czerwona!

Nieco gorzej w Dyneburgu spisał się Bartosz Zmarzlik. Młodzian ze Stali Gorzów był typowany nawet do mistrzostwa świata, a na początku sezonu się pogubił. W Dyneburgu jeździł słabo i zajął dopiero 11. miejsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi Dudek przed Doylem i Lindgrenem. Janowski jest czwarty, Pawlicki szósty, a Zmarzlik - dziesiąty.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: