SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Grand Prix Szwecji NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE?

Grand Prix Szwecji NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE?

12.08.2017, godz. 08:11
Maciej Janowski
Maciej Janowski foto: EAST NEWS

Grand Prix Szwecji NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE z żużlowych zawodów w Malilli 12 sierpnia? Jak oglądać w telewizji i internecie? Kiedyś królem toru w szwedzkiej Malilli był Tomasz Gollob, a teraz przyszedł czas na młodzież. Czy Maciej Janowski, Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik wezmą przykład z mistrza i podbiją Szwecję? Zobacz, gdzie obejrzeć żużlową Grand Prix Szwecji w Malilli.

Tomasz Gollob w latach 2007-2012 aż czterokrotnie stawał tam na podium. Wygrał w 2009 i 2012, drugi był w 2007, a trzeci – w mistrzowskim 2010 roku. - Tor w Malilli jest bardzo dobry, umożliwia ściganie i walkę. Lubię tam jeździć – mówił przed laty Gollob.

Możliwość ścigania się i twardej walki to dobra informacja dla Polaków, którzy są w świetnej formie. Janowski i Dudek walczą o mistrzostwo świata, a i Bartek Zmarzlik po słabszym początku sezonu odnalazł odpowiednie ustawienia motocykla i znów szaleje na torze. Nie można zapominać o Piotrze Pawlickim, który choć ostatnio jeździ wolniej, to Malillę lubi (rok temu był tam trzeci, po raz pierwszy na podium GP). Marzeniem polskich kibiców jest trzech Polaków na podium, co zdarzyło się do tej pory zaledwie dwukrotnie (2010 Toruń i 2017 Dyneburg).

Problem w tym, że prognozy na sobotę są niesprzyjające – rano nad Malillą ma przejść potężna burza, po której trudno będzie szybko doprowadzić tor do stanu używalności. Jeśli się to nie uda, zawody zostaną przełożone na niedzielę.

Grand Prix Szwecji w Malilli zaplanowano na sobotę 12 sierpnia o godz. 19:00. Transmisja w Canal Plus.

Klasyfikacja generalna GP
1. J. Doyle (Australia) 78 pkt.
2. M. Janowski 75
3. P. Dudek 75
...7. Bartosz Zmarzlik 55
...12. Piotr Pawlicki 44

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: