SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Inżynier Renault zachwycony: Kubica chłonął wiedzę jak gąbka!

Inżynier Renault zachwycony: Kubica chłonął wiedzę jak gąbka!

07.08.2017, godz. 02:00
Robert Kubica, Reanault, Hungaroring, F1
Robert Kubica podczas drugiego dnia oficjalnych testów bolidu Renault na torze Hungaroring. (2 sierpnia 2017 roku) foto: Renault Sport Formula One Team

Wszystko wskazuje na to, że po udanych testach na węgierskim torze Hungaroring Robert Kubica (33 l.) wróci w końcu do ścigania w Formule 1. Na Węgrzech Polak spisał się rewelacyjnie, a starszy inżynier w Renault Ricardo Penteado mówi wprost: - Możecie przestać zadawać pytanie, czy sobie poradzi. Robert nie miał problemu z prowadzeniem aut hybrydowych. Zrobił gigantyczny postęp!

Kubica na Hungaroringu przejechał aż 142 okrążenia w ciągu jednego dnia. To tak, jakby zaliczył dwa wyścigi. Utwierdza to szefów Renault w przekonaniu, że Polak spokojnie wytrzymałby trudy prawdziwego Grand Prix.

- Dla Roberta wszystko to było nowe. Tłumaczyliśmy mu kolejne sprawy, a on chłonął wiedzę jak gąbka - powiedział w rozmowie z "Globo Esporte" Penteado.

Kubica jeździł w F1 w latach 2006--2010 i nabrał mnóstwo doświadczenia, ale testy w najnowszym bolidzie Renault RS17 były dla niego zupełną nowością.

- Bolidy są dzisiaj zupełnie inne niż te, do których był przyzwyczajony Robert. Na przykład z silnikami V8, gdy uciekał tył samochodu, można to było skorygować przez dodanie gazu. Jeśli kierowca zrobi tak w nowym bolidzie, nie opanuje go - opisał Penteado.

Robert Kubica: Gdybym nie był kierowcą Formuły 1, straciłbym rękę

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: