SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Kolega Golloba o wypadku: Tomek miał otwarte oczy, cały czas rozmawialiśmy

Kolega Golloba o wypadku: Tomek miał otwarte oczy, cały czas rozmawialiśmy

25.04.2017, godz. 19:00
Tomasz Gollob, motocross, wypadek_1pub
foto: Pitrex/Czas Chełmna

Wypadku Tomasza Golloba nikt nie widział i namnożyło się wiele teorii jak do niego doszło. Niektóre są absurdalne. My dotarliśmy do Wiesława Wiśniewskiego (56 l., Wisła Chełmno), który jechał tuż za Gollobem i jako pierwszy udzielił mu pomocy po wypadku.

„Super Express”: Chyba znacie się z Tomkiem Gollobem...

Wiesław Wiśniewski: - Tak, od wielu lat. Mieliśmy wystartować w kategorii masters. Jechaliśmy już ostatnie okrążenie treningu czasowego, więc każdy z nas gnał na maksa. Średnia prędkość Tomka na okrążeniu wynosiła 44,2 km/h. Zaznaczam średnia... W miejscu wypadku mogła być znacznie większa. Ja jechałem bardzo szybko, myślałem nawet o wyprzedzaniu, ale nagle zobaczyłem leżącego zawodnika. Prawie na niego wjechałem...

- I to był Tomek?

- Tak, ale wtedy nie wiedziałem, że to on. Zauważyłem go w ostatniej chwili. Jeżdżę na motocrossie 37 lat i widziałem wiele upadków. Gdybym wpadł na niego, byłaby tragedia. Rzuciłem motor na ziemię i podbiegłem do niego, zdjąłem okulary i zobaczyłem Tomka. Ciarki przeszły mi po plecach. Tomek miał otwarte oczy. Rozmawialiśmy, był w szoku i początkowo nawet nie czuł bólu. A ja nie zdawałem sobie sprawy, że wypadek może być taki poważny. Przecież wielokrotnie upadał i wiedział, jak w takich momentach zachowuje się jego organizm. Prosiłem, żeby się nie ruszał i cały czas mówiłem do niego. Po chwili byli przy nas ratownicy.

- Ktoś widział ten wypadek?

- Nie. Naoczny świadek, który nagle pojawił się w mediach, to bzdura. Tak samo jak to, że przyczyną wypadku Tomka była osłona kierownicy, która spadła. Widziałem ten motocykl zaraz po wypadku, a potem w parkingu i według mnie osłona nie mogła spaść, nie to było przyczyną wypadku.

autor: Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: