SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Kubica pojedzie nowym bolidem F1! "Testy dadzą odpowiedź, czy jest w stanie wrócić"

Kubica pojedzie nowym bolidem F1! "Testy dadzą odpowiedź, czy jest w stanie wrócić"

25.07.2017, godz. 07:05
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto:

To wspaniała informacja! W przyszłym tygodniu Robert Kubica (33 l.) po raz pierwszy wsiądzie za kierownicę najnowszego bolidu Formuły 1. Renault ogłosiło, że Polak weźmie udział w oficjalnych testach na Węgrzech po zawodach Grand Prix.

"Romans" Kubicy z Renault trwa już od kilku miesięcy, Polak ma za sobą dwa testy, ale do tej pory nie mógł się sprawdzić w najnowszym bolidzie, bo poza oficjalnymi testami jest to zabronione. Kubica jeździł więc bolidem z 2012 roku, ale teraz otwierają się przed nim nowe perspektywy.

Grand Prix Węgier już w najbliższy weekend, a testy na Hungaroringu odbędą się we wtorek i w środę. Kubica będzie jeździł w pierwszy dzień, a Kanadyjczyk Nicholas Latifi, kierowca testowy Renault w środę.

Zobacz: Formuła 1: Robert, wróć tak jak oni! [GALERIA]

Cyril Abiteboul, dyrektor Renault, powiedział wprost: - Zbliżająca się sesja pozwoli nam zebrać szczegółowe dane z jazdy najnowszym bolidem w warunkach bojowych. Po tych testach bardzo dokładnie przeanalizujemy wszystkie informacje, one dadzą nam odpowiedź na pytanie, czy Robert jest w stanie wrócić do Formuły 1 w najbliższych latach.

Informacje o rychłym powrocie Polaka, które krążą już od kilku tygodni, cieszą wielu ludzi ze świata F1. Toto Wolff, szef Mercedesa, dobry znajomy Kubicy, nie ukrywa radości: - Dochodzą do mnie dobre wieści co do Roberta. Wszystko wskazuje na to, że znalazł sposób, aby poradzić sobie za kierownicą, mimo tego, że jego ręka odniosła poważne obrażenia w pamiętnym wypadku. Bardzo bym się ucieszył z jego powrotu, bo to jeden z tych talentów, które nie zdążyły pokazać pełni swoich umiejętności. Miał już na koncie jedno zwycięstwo, szedł mocno do góry i wtedy zdarzył się ten okropny wypadek. Jeśli wróci, to będzie fantastyczna wiadomość - powiedział Wolff.

Kubica ma na koncie udział w 76 wyścigach Formuły 1, raz okazał się najlepszy, wygrywając Grand Prix Kanady. Teraz Robert jest kandydatem do zastąpienia Anglika Jolyona Palmera, który w dziewięciu wyścigach tego sezonu nie zdobył ani punktu. A że jego kontrakt z Renault wygasa po sezonie, to jest idealna okazja, aby go wymienić. Oby na Roberta!

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: