SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Lekarz od cudów ratował Tomasza Golloba

Lekarz od cudów ratował Tomasza Golloba

25.04.2017, godz. 02:00
TOMASZ GOLLOB.
foto: Super Express

To w jego rękach leżało i leży zdrowie Tomasza Golloba (46 l.). Profesor Marek Harat (59 l.), światowej sławy neurochirurg, przez trzy godziny operował legendę żużla.

Po wypadku na motocrossowym treningu w Chełmnie, w wyniku którego doznał poważnego urazu kręgosłupa, Gollob helikopterem został przetransportowany do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Tam od razu trafił pod opiekę najlepszych specjalistów, pod przewodnictwem Marka Harata.

To profesor nauk medycznych. W 1993 roku odbył staż w Kanadzie. Jest autorem wielu nowatorskich zabiegów neurochirurgicznych. W 2004 roku był odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Przez pacjentów nazywany jest "lekarzem od cudów" i znany jest z tego, że leczy nawet beznadziejne przypadki. Teraz on i jego zespół mieli za zadanie dokonać kolejnego cudu.

W 2015 roku profesor Harat przeprowadził skomplikowaną operację kręgosłupa Golloba. - Zaraz po operacji kręgosłupa, którą miałem robioną po sezonie 2015, profesor nie był zbyt wielkim optymistą. Jednak mocno pracowałem nad tym, żeby wrócić do pełnej sprawności, i to się udało - mówił wtedy "Sportowym Faktom" Gollob.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: