SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Lekarz Tomasza Golloba dobrej myśli. "Podejmiemy próbę chodzenia"

Lekarz Tomasza Golloba dobrej myśli. "Podejmiemy próbę chodzenia"

24.07.2017, godz. 16:04
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Nie zmienia się niestety stan neurologiczny Tomasza Golloba. Dobrej myśli jest jednak dr Krzysztof Radziszewski z bydgoskiego szpitala wojskowego. Lekarz zapowiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że polski żużlowiec podejmie próbę chodzenia z pomocą specjalistycznej maszyny.

Gollob pod koniec kwietnia uległ poważnemu wypadkowi w Chełmnie. W skutek upadku złamał siódmy krąg i uszkodził rdzeń kręgowy. Lekarze od początku nie dawali mu szans na powrót do żużla. Z taką diagnozą pogodził się sam 46-latek. Na Facebooku ogłosił, że sprzeda swoje silniki.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" lekarz, pracujący w bydgoskim szpitalu, w którym przebywa Gollob, przyznał, że jest postęp w leczeniu żużlowca. Dr Krzysztof Radziszewski oznajmił, że siła, zaangażowanie i podejście Golloba do rehabilitacji są budujące.

Tomasz Gollob ma wkrótce rozpocząć próby chodzenia za pomocą specjalistycznej maszyny. Chodzi o sprzęt do pionizowania osób, które straciły władzę w nogach. Taki aparat znajduje się właśnie w bydgoskim szpitalu wojskowym. - Podejmie próbę chodzenia, ale oczywiście przy pomocy sprzętu - zapowiedział Radziszewski.

Tomasz Gollob sprzedaje silniki i ciężko ćwiczy

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: