SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Lekarze przerażeni: "Tomasz Gollob nie czuje nóg!"

Lekarze przerażeni: "Tomasz Gollob nie czuje nóg!"

23.04.2017, godz. 17:20
Tomasz Gollob, motocross, wypadek_1pub
foto:

Trwa dramatyczna walka o zdrowie Tomasza Golloba! Jak przekazał nam lekarz żużlowego mistrza, sytuacja jest bardzo zła. - Tomek ma uszkodzony rdzeń kręgowy i nie czuje nóg – mówi doktor Cezary Rybacki.

Do wypadku Golloba doszło podczas treningu przed w motocrossowymi mistrzostwami Polski strefy północnej w Chełmnie. Około godziny 11 legendarny żużlowiec wyjechał na ostatni przejazd, podczas którego doszło do tragedii. Na teoretycznie łatwym zjeździe Gollob stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Błyskawicznie podbiegli do niego lekarze i inni zawodnicy, którzy udzielili mu pierwszej pomocy.

Od razu Gollob został przetransportowany helikopterem do 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy. O godzinie 14. rozpoczęła się operacja pod przewodnictwem profesora Marka Harata, światowej sławy specjalisty od neurochirurgii. Tymczasem Cezary Rybacki, lekarz od 30 lat opiekujący się Tomaszem Gollobem, przekazał „Super Expressowi” bardzo niepokojące informacje.

Badanie tomografem komputerowym wykazało, że Tomek ma złamany kręg TH7. Ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Jak rozmawiałem z Tomkiem po wypadku to mówił, że nie pamięta jak do niego doszło. Tomek mówi, że nie ma czucia w nogach – mówi „Super Expressowi” Cezary Rybacki.

Wieczorem Gollob miał wystąpić w meczu żużlowej Ekstraligi GKM Grudziądz – Stal Gorzów. Zamiast jednak walczyć o punkty, musi walczyć o zdrowie…

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Mariusz Korzus zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: