SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Maciej Janowski drugi w Grand Prix Polski na żużlu! Wielka impreza w Warszawie

Maciej Janowski drugi w Grand Prix Polski na żużlu! Wielka impreza w Warszawie

13.05.2017, godz. 22:16
Grand Prix Polski
foto: se.pl

Grand Prix Polski w Warszawie za nami! Na PGE Narodowym znakomicie spisał się Maciej Janowski, drugi na finiszu zawodów. Polak w finałowym biegu poszedł na całość i dosłownie kilku metrów zabrakło mu, by wyprzedzić Fredrika Lindberga. W półfinałach odpadli natomiast Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik.

Polacy na PGE Narodowym poszli na całość. Wykorzystywali całą szerokość toru, a prawdziwą furorę w owalu zrobił Bartosz Zmarzlik. 22-letni żużlowiec zaimponował kibicom stalowymi nerwami, opanowaniem, a przede wszystkim refleksem i przytomną oceną sytuacji. Atakował, wyprzedzał, wykorzystywał zamieszanie i do półfinałów awansował z największą liczbą punktów. 12 oczek zgromadzili również Tai Woffinden oraz Maciej Janowski, ale tylko ten ostatni znalazł się ostatecznie w finale.

To właśnie on sprawił prawdopodobnie, że prawdziwą gwiazdą Grand Prix stał się Tomasz Gollob. Nazwisko byłego mistrza świata skandowane było na trybunach jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, ale gdy na torze pojawił się zawodnik w kombinezonie dawnej legendy, euforia sięgnęła zenitu. To była samonakręcająca się machina. Janowski szalał, a wraz z nimi szalały trybuny Narodowego. I tylko Fredrik Lindgren, lider cyklu Grand Prix, wytrzymał ataki polskiego zawodnika i powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Wyniki Grand Prix Polski:

1. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 16 (3,2,3,1,1,3,3) - 1. miejsce w finale

2. Maciej Janowski (Polska) - 16 (3,3,0,3,3,2,2) - 2. miejsce w finale

3. Jason Doyle (Australia) - 15 (3,3,2,2,1,3,1) - 3. miejsce w finale

4. Martin Vaculik (Słowacja) - 10 (1,2,3,u,2,2,0) - 4. miejsce w finale

5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 13 (2,3,1,3,3,1)

6. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 12 (3,2,2,3,2,0)

7. Patryk Dudek (Polska) - 9 (2,3,3,u,1,0)

8. Niels Kristian Iversen (Dania) - 9 (0,2,1,2,3,1)

9. Piotr Pawlicki (Polska) - 7 (0,1,3,w,3)

10. Chris Holder (Australia) - 6 (0,0,1,3,2)

11. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 6 (2,0,2,2,w)

12. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 6 (1,1,2,2,0)

13. Nicki Pedersen (Dania) - 5 (2,1,1,1,0)

14. Greg Hancock (USA) - 4 (1,w,0,1,2)

15. Przemysław Pawlicki (Polska) - 3 (1,0,0,1,1)

16. Matej Zagar (Słowenia) - 1 (0,1,w,0,0)

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Dziękujemy, to już wszystko z Narodowego. Widzimy się, miejmy nadzieję, za rok!

Finał: Lindgren 3, Janowski 2, Doyle 1, Vaculik 0

Janowski drugi podczas Grand Prix Polski! Polak fenomenalnie pokonał na torze Doyle'a oraz Vaculika i dosłownie połowy okrążenia zabrakło mu, by dogonić również Lindgrena! Mimo to, wielki sukces Polaka stał się faktem! Gratulujemy!

Półfinał 2: Lindgren 3, Vaculik 2, Woffinden 1, Zmarzlik 0

Zmarzlik i Vaculik starli się tuż po starcie, na torze zrobił się spory chaos, więc sędziowie zarządzili powtórkę. W powtórce młody Polak źle wystartował, ale znów pokazał kunszt. Jechał znakomicie, był o krok od wjechała do półfinału, ale przeszarżował i cudem uniknął upadku. W nim znalazł się Lindgren oraz, trochę nieoczekiwanie, Vaculik!

Półfinał 1: Doyle 3, Janowski 2, Iversen 1, Dudek 0

Doyle i Janowski w finale! Iversen długo naciskał na Polaka, ale ten najpierw odjechał przeciwnikowi, a później niemal wyprzedził późniejszego triumfatora. Dudek niestety kończy zawody na czwartej pozycji.

Półfinał 2: POLE A: Woffinden, POLE B: Lindgren, POLE C: Zmarzlik, POLE D: Vaculik

Półfinał 1: POLE A: Janowski, POLE B: Dudek, POLE C: Doyle, POLE D: Iversen

Znamy skład półfinałów!

Półfinaliści: 1. Janowski 12, 2. Woffinden 12, 3. Zmarzlik 12, 4. Doyle 11, 5. Lindgren 10, 6. Dudek 9, 7. Iversen 8, 8. Vaculik 8

BIEG 20: Janowski 3, Vaculik 2, Dudek 1, Zagar 0

Vaculik eliminuje Piotra Pawlickiego z półfinałów! Punkt dorzucił do swojego dorobku Dudek, a zwycięstwo, kolejne, zanotował Janowski.

BIEG 19: Pawlicki 3, Holder 2, Doyle 1, Sajfutdinow w

Triumf Pawlickiego i ledwie punkt Doyle'a! Robi nam się ciekawie na PGE Narodowym! Niestety, Sajfutdinow miał groźny wypadek. Z impetem wjechał w bandę. Na szczęście wstał i o własnych siłach opuścił tor.

BIEG 18: Woffinden 3, Hancock 2, Pawlicki 1, Lindbaeck 0

Woffinden dopadł Zmarzlika w klasyfikacji! Przemysław Pawlicki ruszył jako pierwszy, objął prowadzenie, ale już po chwili minęli go Woffinden oraz Hancock i Polak zakończył wyścig na trzeciej pozycji, tuż przed Lindbaeckiem.

BIEG 17: Iversen 3, Zmarzlik 2, Lindgren 1, Pedersen 0

Dobry start Zmarzlika, Polak znowu wyszedł spod taśmy jako pierwszy, ale w drugiej części dystansu dopadł go Iversen i nasz żużlowiec kończy swój bieg na drugiej lokacie!

Czołówka (po 4 seriach): 1. Zmarzlik 10, 2. Doyle 10, 3. Janowski 9, 4. Woffinden 9, 5. Lindgren 9, 6. Dudek 8, 7. Vaculik 6, 8. Sajfutdinow 6

BIEG 16: Janowski 3, Iversen 2, Pawlicki 1, Pawlicki w

Janowski krótko jeździł za plecami rywali! W szesnastym biegu Polak ponownie dojeżdża pierwszy! Tyle że dopiero w powtórzonym biegu, bo w tym pierwszym zderzyli się ze sobą bracia Pawliccy. Jeden upadł na tor i został wyluczony z powtórki.

BIEG 15: Holder 3, Lindbaeck 2, Lindgren 1, Vaculik 0

I bieg bez Polaków. W nim najlepszy, nieoczekiwanie, do tej pory jeden z najsłabszych, Holder. Australijczyk utrzymał prowadzenie po atakach Lindbaecka. Na torze nie utrzymał się natomiast Vaculik, a cenny punkcik zapisał się na swoim koncie Lindgren.

BIEG 14: Zmarzlik 3, Doyle 2, Hancock 1, Zagar 0

Bartosz Zmarzlik znów z kompletem! Wielki wyścig Polaka, który sprytnie, z trzeciego miejsca, wykorzystał starcie Doyle'a z Hancockiem i odjechał w siną dal!

BIEG 13: Woffinden 3, Sajfutdinow 2, Pedersen 1, Dudek u

Kryzys Patryka Dudka? Polak źle zaczął, miał wyraźne problemy z utrzymaniem motocykla na torze i ostatecznie na ostatnim wirażu upadł na ziemię. Bieg wygrał Tai Woffinden, który fenomenalnie objechał Emila Sajfutdinowa!

Czołówka (po 3 seriach): 1. Lindgren 8, 2. Doyle 8, 3. Dudek 8, 4. Zmarzlik 7, 5. Janowski 6

Miał być komplet, a niespodzianka!

BIEG 12: Lindgren 3, Doyle 2, Woffinden 1, Janowski 0

Co tu się dzieje na Narodowym?! Janowski został w blokach, Doyle i Lindgren wyszli równo spod taśmy startowej, raz na prowadzeniu był jeden, raz drugi, a Szwed triumfował dosłownie o centymetry! Piękna walka w dwunastym biegu!

BIEG 11: Dudek 3, Zmarzlik 2, Holder 1, Pawlicki 0

Patryk Dudek znów z kompletem. Bartosz Zmarzlik ponownie drugi, ale tym razem Polak miał sporo roboty z nękającym go Chrisem Holderem. 22-latek wytrzymał jednak presję i dojechał do mety na drugiej pozycji.

BIEG 10: Vaculik 3, Sajfutdinow 2, Iversen 1, Hancock 0

BIEG 9: Pawlicki 3, Lindbaeck 2, Pedersen 1, Zagar w

Piotr Pawlicki wraca do gry! Na starcie najszybszy był dwukrotnie. Za pierwszym razem, po upadku Pedersena, wyścig został jednak przerwany. Winnym uznano Zagara. Po krótkiej przerwie, wyczyszczeniu toru, Pawlicki wyczyn jednak powtórzył i pewnie dojechał do mety!

BIEG 8: Janowski 3, Zmarzlik 2, Lindbaeck 1, Sajfutdinow 0

Polacy dominują na PGE Narodowym! Maciej Janowski pierwszy, Bartosz Zmarzlik drugi, dopiero trzeci Antonio Lindbaeck! Ależ układa nam się to Grand Prix na początku!

BIEG 7: Woffinden 3, Iversen 2, Zagar 1, Holder 0

Co za akcja Woffindena! Godna dwukrotnego mistrza świata! Brytyjczyk w niesamowitym stylu, tuż przy krawężniku, na centymetry, wyprzedza Iversena i zgarnia pierwszy dzisiaj komplet!

BIEG 6: Dudek 3, Lindgren 2, Pawlicki 1, Hancock w

Długo czekaliśmy na to rozstrzygnięcie! Najpierw upadł Hancock. W powtórce już nie widzieliśmy. W okrojonym składzie najlepiej poradził sobie Patryk Dudek! Polak odjechał Lindgrenowi, który zamiast gonić naszego żużlowca, musiał odpierać ataki Piotra Pawlickiego.

BIEG 5: Doyle 3, Vaculik 2, Pedersen 1, Pawlicki 0

Drugi kolejny triumf Doyle'a! Vaculik i Pedersen nie mieli najmniejszych szans, by dogonić przeciwnika, który już na pierwszym łuku wyrobił sobie przewagę. Przemysław Pawlicki tym razem bez punktów.

BIEG 4: Doyle 3, Dudek 2, Lindbaeck 1, Iversen 0.

A walka o punkty trwa! Patryk Dudek przegrywa z Jasonem Doylem walkę o zwycięstwo w czwartym biegu, ale inkasuje dwa punkty! Trzeci na metę dojeżdża Antonio Lindbaeck.

Nietypowy sposób relacji z żużla. Szybko, łatwo, przyjemnie. Podoba wam się?

BIEG 3: Lindgren 3, Sajfutdinow 2, Pawlicki 1, Zagar 0.

Znakomity start Pawlickiego, dobra jazda przez większą część dystansu, ale błąd na finiszu odbiera trzecie zwycięstwo Polaka. Lindgren i Sajfutdinow dystansują naszego reprezentanta.

Po zwycięstwo!

Piotr Pawlicki był, czas Przemysława Pawlickiego! Obok niego, na starcie zameldują się również: Fredrik Lindgren, Matej Zagar oraz Emil Sajfutdinow.

BIEG 2: Zmarzlik 3, Woffinden 2, Vaculik 1, Pawlicki 0.

Trzy, trzy, trzy! Polacy rządzą na PGE Narodowym! Zmarzlik ruszył ostro, po zewnętrznej i pewnie wygrywa drugi bieg! Za nim do mety dojeżdża Woffinden, a dopiero czwarty linię mety mija Pawlicki.

A przed nami drugi przejazd. Martin Vaculik Tai Woffinden, Piotr Pawlicki oraz Bartosz Zmarzlik! Czekamy zwłaszcza na popis tego ostatniego, 22-letniego rewelacyjnego młodzieńca!

BIEG 1: Janowski 3, Pedersen 2, Hancock 1, Holder 0. To tak na początek zabawy, czekamy oczywiście na więcej!

Janowski! Triumf Polaka na początek! Mocne wyjście na starcie, wyprzedzenie po zewnętrznej Pedersena i pewny przyjazd na pierwszym miejscu! To się nazywa przywitanie z warszawską publicznością!

W pierwszym biegu pojadą Nicki Pedersen, Greg Hancock, Chris Holder i Maciej Janowski! Czekamy na występ pierwszego z Polaków.

Ładnie?

Za nami prezentacja zawodników. Za chwilę rozpoczynamy już sportowe emocje!

Cóż, o klasie zawodnika świadczą chyba najlepiej właśnie takie momenty.

Bohaterem dzisiejszego Grand Prix bez wątpienia będzie Tomasz Gollob. To właśnie były mistrz świata, obecnie walczący o powrót do zdrowia w szpitalu, jest najczęściej wspierany przez publiczność w Warszawie!

Przed nami dwie godziny prawdziwych żużlowych emocji! Atmosfera na PGE Narodowym jest już znakomita!

Witamy w relacji LIVE z Grand Prix Polski na żużlu!
False 3212 True 1 2017-05-13 19:00:00 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: