SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Maciej Janowski po Grand Prix w Warszawie: Dałem z siebie 110 %

Maciej Janowski po Grand Prix w Warszawie: Dałem z siebie 110 %

14.05.2017, godz. 00:31
Maciej Janowski, Grand Prix Polski
foto: CYFRASPORT

Niewiele zabrakło, by Maciej Janowski (26 l.) wygrał Grand Prix Polski w Warszawie, jednak po zaciętej walce w finale musiał uznać wyższość niesamowitego Szweda Fredrika Lindgrena (31 l.). – Bardzo chciałem, by na PGE Narodowym rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, było blisko, ale i tak to były dla mnie wspaniałe zawody – powiedział zadowolony z siebie „Magic”.

- Jak wiele sił kosztowało cię to Grand Prix?

- Bardzo dużo. Gdy zjechałem do boksu po półfinale ledwo oddychałem. Myśli kotłowały mi w głowie, normalnie czacha dymiła (śmiech)! Bardzo chciałem, by kibice mogli odsłuchać Mazurka Dąbrowskiego, ale Fredrik był za szybki. Gratuluję mu, a ja będę się starał w następnych zawodach.

- Jesteś zadowolony z tego drugiego miejsca czy lekki niedosyt pozostaje?

- Dałem z siebie wszystko, nie mam do siebie pretensji. W całych zawodach może był jeden moment, w którym coś bym zmienił, ale nie ma sensu do tego wracać. Dałem z siebie 110 %, szkoda że tak mało zabrakło do zwycięstwa.

- Miałeś jakiś rytuał przed kolejnymi biegami?

- Po każdym wygranym biegu… głośno się na siebie darłem. Było we mnie tyle emocji i energii, że krzyczałem do siebie. Czasem mi się to zdarza (śmiech).

- Wciąż nie wiadomo czy GP wróci do Warszawy za rok. Życzyłbyś sobie tego?

- Nie wyobrażam sobi, by zabrakło warszawskiej rundy w przyszłym sezonie. Wystarczy spojrzeć, co działo się na trybunach. To najpiękniejsze Grand Prix w całym cyklu, a kibice dodają otuchy, nie tylko Polakom, ale i wszystkim żużlowcom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: