SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Maciej Janowski wygrał Grand Prix Danii w Horsens!

Maciej Janowski wygrał Grand Prix Danii w Horsens!

24.06.2017, godz. 21:39
Maciej Janowski
Maciej Janowski na podium Grand Prix Polski foto: CYFRASPORT

To był polski wieczór w Horsens! Maciej Janowski w rewelacyjnym stylu wygrał Grand Prix Danii. W finale zdystansował Emila Sajfutdinowa, Patryka Dudka i Jasona Doyle'a. Dwóch Polaków na podium to wielki sukces reprezentacji przez zbliżającym się Drużynowym Pucharem Świata w Lesznie! Liderem klasyfikacji generalnej jest Jason Doyle.

To był przepiękny wieczór dla dwóch Polaków - Macieja Janowskiego i Patryka Dudka. Obaj od początku zawodów w duńskim Horsens jechali fenomenalnie, bez problemów kwalifikując się do półfinałów. Los sprawił, że w walce o finał obaj Polacy pojechali w tym samym pólfinale. Tam pokazali klasę - pierwszy był Janowski a drugi Dudek i obaj awansowali do finału.

W nim Polacy zmierzyli się z rutyniarzami - Australijczykiem Jasonem Doylem i Rosjaninem Emilem Sajfutdinowem. W świetnym stylu wygrał Janowski, a Dudek był trzeci. Duże brawa dla Jasona Doyle'a, który mimo to, że 80 godzin temu przeszedł operację złamanej stopy, postanowił wystartować i jechał fenomenalnie. Dostał za to nagrodę - jest liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Wprawdzie ma tyle samo punktów co Polak Patryk Dudek, ale jest przed nim, ponieważ ma na koncie więcej zwycięstw (wygrał raz, w Pradze, a Dudek pozostaje bez zwycięstwa).

Teraz w Grand Prix czeka nas dłuższa przerwa, ale na brak żużlowych emocji nie będziemy narzekać. Już za dwa tygodnie wielki finał Drużynowego Pucharu Świata. Tak kapitalnie jeżdżący podopieczni trenera Marka Cieślaka będą oczywiście głównymi faworytami do złotego medalu. Trzymamy kciuki!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: